Slnečník do každej záhrady

slnečník

Slnečník do záhrad a na terasy

Leto je tým obdobím roka, kedy ľudia trávia najviac svojho času vonku, užívajúc si slniečko a teplé počasie. Keď si však chcete vychutnať na záhrade jedlo či dobrú knihu, ostré slnko nie je príliš žiadúce. Záhradné tienidlo je skvelým riešením, ktoré vám poskytne kúsok žiadúceho tieňa na záhrade či verande. Na trhu nájdete veľké množstvo typov a môžete si teda vybrať taký slnečník, ktorý vám bude farbou aj materiálom dokonale dopĺňať záhradný nábytok.

Aký slnečník si vybrať?

slnečníky

Klasické letné slnečníky

Na výber máte v podstate dva typy slnečníkov. Domový slnečník má väčšinou kruhový podstavec, ktorý sa postaví na rovný povrch. Pokiaľ chcete slnečník umiestniť napríklad na trávu alebo do menej stabilného povrchu, namontujete na tento podstavec prídavné zúbky, ktoré potom zapichnete do trávy a tak mu zabezpečíte stabilitu. Takýto slnečník môže mať tiež závesné ukotvenie. Vtedy je tienidlo pevne ukotvený v zemi, má však pohyblivé rameno ktorému môžete ľubovoľne nastavovať výšku, dĺžku a celkovú polohu.

Druhým typom je takzvaný Market slnečník, ktorý je navrhnutý pre rodinné záhrady. Upevnený môže byť cez dierku v stole, jeho podstavec až do zeme. Tento typ sa vyznačuje väčšinou dreveným rámom a menším priemerom samotnej tieniacej plochy. Je veľmi spratný avšak jeho konštrukcia je pevná a stabilná. Upevniť ho môžete aj na dodávaný kruhový podstavec a stane sa ľahko prenosným. Market slnečník a je skvelým riešením aj pre menšiu rodinnú záhradu.

Cena vs výkon

slnečník

Ozdobte si slnečník na vonkajšiu večernú pohodu

Lacnejším z týchto dvoch typov je market tienidlo, preto je aj obľúbenejším riešením pre vytvorenie tieňa v záhrade či na verande. Drahší, menej spratnejší domový slnečník je však stavaný na celoročné využívanie, takže ho nemusíte na zimu skladať a aj za daždivého počasia vám poskytne kúsok suchého miesta v záhrade.

Cena slnečníka závisí od materiálu rámu, ktorý môže byť z dreva, hliníka alebo fiber skla. Najdrahší je posledný spomínaný materiál avšak kvalitné prevedenie dostanete aj v konštrukcií dreva či hliníka. Kvalitné slnečníky nájdete aj napr. tu.

Komentovať