Školská taška do ktorej sa oplatí investovať

Na našom trhu nájdeme dnes široký výber školských tašiek od výmyslu sveta. Sú rôznych farieb ako ružová , fialová, tyrkysová, zelená,s možnosťou nosenia na pleciach, na jeden popruh, na kolieskach, s rôznymi obrázkami ako Barbie, Spiderman, Hello Kitty, Frozen….Na svoje si príde naozaj každý.Sú ale tieto tašky vhodné aj zo zdravotného hľadiska? Aké sú kritériá , ktoré by mala spĺňať školská taška, ktorá bude vhodná pre malého školáka? Dať sa zlákať taškou s motívom obľúbenej rozprávkovej postavy?

školská taška

Na trhu je množstvo školských tašiek rôznych druhov, farieb, či motívov.

Dôkladný výber školskej tašky a jej investícia

Investovať nielen čas pri výbere školskej tašky, ale aj peniaze sa v tomto prípade naozaj oplatí. Kvalitná školská taška vydrží niekoľko rokov a teda investovať väčsiu časť finančných prostriedkov je na mieste.Môže sa vám totiž stať, že počas jedného školského roka budete musieť kupovať ďaľšiu, pretože sa taška roztrhala, alebo ste zistili, že vášmu malému školákovi nevyhovuje, či už zo zdravotného ,alebo praktického hľadiska.V prípade kúpy školskej tašky s obrázkom obľúbenej detskej postavičky vám hrozí, že rozprávka za pol roka prestane byť aktuálna a vaše dieťa bude chcieť inú.

školská taška

Kvalitná taška vydrží niekoľko rokov.

Čo všetko má mať kvalitná školská taška?

  • -anatomicky tvarovaný chrbát, dostatočne vystužené a široké ramenné popruhy, hrudný pás
  • -primeranú hmotnosť a veľkosť  školskej tašky aj s obsahom v nej(školské pomôcky , jedlo, pitie)
  • -priehradky aspon dve veľké, jednu na knihy a zošity, druhú na pomôcky ako peračník ,alebo kľúče a zvlášť priehradku na jedlo a pitie, prípadne na peniaze)
  • -reflexné prvky  a výraznú farbu (pre dobrú viditeľnosť dieťaťa pri ceste do a zo školy)
  • -pevné dno zabezpečí dlhšiu životnosť tašky a neodieranie látky,  nožičky na spodnej strane tašky zabezpečia nielen stabilitu školskej tašky, ale v prípade nepriaznivého počasia ju udržia čistú a suchú.

 

Školská taška kedysi  a dnes

Pre porovnanie s tým, aký výber školských tašiek nám dnešný trh ponúka , v minulosti sa do výbavy školákov dostala kožená školská taška,ktorú vlastnili iba deti z bohatších rodín.Bol to vlastne kus kože s remienkami,zdobený maľovanými ornamentmi, kde sa knihy balili.Chudobnejšie deti si vystačili s plátennými taškami.Až v 20.storočí sa vyvinuli klasické školské tašky, ale len v jednej farbe a to hnedej, s dvomi  popruhmi  na nosenie na chrbte a s uškom na držanie v ruke.Boli rozdelené priehradkou a zapinali sa kovovými  sponami.Neskôr pribudla červená farba školskej tašky pre dievčatá.

 

Komentovať