Škola v prírode perfektná v lete,tak aj v zime

Tak obľúbená a každý rok plná veselých zážitkov a krásnych spomienok, na ktoré sa tešia a radi spomínajú nielen deti,ale aj učitelia je škola v prírode.Je to nielen zmena prostredia a vytrhnutie zo stereotypu stáveného v školských laviciach, ale aj silný učebný prostriedok, ktorý pozitívne stimuluje rozvoj detí. Väčšinou sa organizuje v letných mesiacoch, ale aj počas jesene či zimy sa dá pre deti vymyslieť zaujímavý program.

Škola v prírode

Deti získajú veľa nových poznatkov a utužia si vzťahy so spolužiakmi.

Jesenná, alebo zimná škola v prírode

Do školy v prírode sa nechodí len v letných mesiacoch.Veľmi zaujímavý program sa dá vymyslieť aj na jeseň, či v zime.Veľmi obľúbené sú návštevy ľadových jaskýň,aquaparkov, alebo termálnych kúpalísk.V zime návšteva lyžiarskych stredísk, kde si deti užijú kopec zábavy sánkovaním, lyžovaním, zábavným guľovaním, či stavaním snehuliakov. Na Slovensku existuje veľa ubytovacích zariadení, nachádzajúcich sa v krásnom prostredí, ktoré ponúkajú jesenné,či zimné pobyty pre školy v prírode. Deti tak zažijú niečo ako zimnú dovolenku bez rodičov.

Škola v prírode

Bohatý program ich čaká aj vo večerných hodinách.

Škola v prírode – Organizáciu nechajte na odborníkov

V dnešnej dobe nemusí školu v prírode organizovať škola, či učitelia.Stačí sa obrátiť na cestovnú kanceláriu, ktorá všetko potrebné vybaví za nich, od ubytovania,programu pre deti, vybavenia zdravotníka, dodatočného pedagogického dozoru, až po úradné papiere potrebné k odchodu do školy v prírode.Taktiež v prípade záujmu vedia zabezpečiť animátorov, ktorí si pre deti pripravia zábavný program ,ako napr. súťaže, tvorivé dielne, jazdy na štvorkolkách, karaoke šou, či rôzne divadelné predstavenia.V prípade nepriaznivého počasia majú v zálohe ďaľšie aktivity, pri ktorých sa zaručene nebude nikto nudiť.

Škola v prírode má vždy pozitívny vplyv

Deti počas pobytu , ktorý trvá 5-6 dní získajú veľa nových poznatkov, naučia sa samostatnosti, zodpovednosti, tolerancii ale aj empatii.Utužia si vzťahy nielen so spolužiakmi, ale aj s učiteľmi.Domov sa vrátia rozumnejšie a vyspelejšie, budú hrdé samé na seba, že zvládli dlhší pobyt bez rodičov a mimo domova, že sa vedeli o seba bez najmenších problémov postarať, čo samozrejme prenesú aj do praxe doma, kde v samostatnosti budú určite pokračovať.

Komentovať