Singapur – krajina, ktorá si postavila rovno celý ostrov

Na začiatok by som popísal základné informácie o modernom štáte Singapur alebo Singapurskej republike. Je to ostrovná krajina v juhovýchodnej Ázii, oddelená od Malajzie. Na rozšírenie rozlohy bolo použité zúrodňovanie pôdy. Momentálna rozloha je 720 km2.

Singapur ako zo sci-fi filmu

Singapur si vytvoril doslova botanickú záhradu, ktorá očarí hneď na prvý pohľad každého. Známym komplexom na ostrove je „oblakový dom“. Je to v podstate skleník, v ktorom je najvyšší vnútorný vodopád na svete a samozrejme mnoho exotickej zelene. Zároveň je to na zamyslenie, pretože toto môže jedného dňa čakať aj nás. Namiesto skutočnej prírody si budeme vytvárať umelú, ktorá je samozrejme krásna, ak sme niekde na dovolenke, ale určite to nie je lepšie, než skutočná príroda o ktorú môžeme aj my Slováci prísť, ak sa nespamätáme. Musíme sa k prírode začať správať šetrne, aby sme ju chránili. Názov komplexu nevznikol náhodou. Niekoľkokrát do dňa vyrábajú umelý oblak.

Singapur

Hotel Marina Bay Sands.

Nestačil vám oblakový dom?

V tom prípade si na vás Singapur nechal eso v rukáve. Tí, čo ste v Singapure neboli. Viete si predstaviť popíjať skvelé drinky v bare, ale na strome? Áno, presne tak. A čo tak vidieť na vlastné oči budovu legendárneho hotela Marina Bay Sands? Hotel pozostáva z troch veží, ktoré su spojené loďou na streche! Po tom všetkom si predstavte, že to všetko sledujete a užívate si perfektnú atmosféru počas západu slnka!

Singapur

Nachádza sa tam mnoho miest, ktoré vás očaria.

Singapur a jeho možno temné stránky

Systém šlape ako švajčiarske hodinky. Cítite to z okolia, že všetko funguje ako má. No napriek tomu, nie všetci sa musia cítiť komfortne. Pre nás turistov je to ozaj neopísateľný zážitok, o ktorom sa vám bude ešte dlho snívať.  Pre obyvateľov to tak ružové nemusí byť. Je to z dôvodu, že v štáte sú veľmi prísne pravidlá. Poniektorí sa boja aj keď im len omylom spadne papierik na zem, že dostanú pokutu, ktorá môže byť až do výšky tisíc dolárov. Všetko má svoje pre a proti. Možno jedna z nevýhod, žiť v tak pokročilej a dobre fungujúcej krajine.

Komentovať