Seychely dovolenka ponúka skutočne prekrásne pláže a tropické podnebie

Seychely dovolenka je vyhľadávaná a obľúbená najmä pre svoje nádherné pláže, ktoré sú lákadlom pre turistov z celého sveta. Je známe, že pláže Indického oceánu patria k tým najkrajším na svete a Seychely dovolenka vám ich ponúka veľké množstvo. Je však potrebné počítať s tým, že príliv, odliv aj silné podmorské prúdy môžu priebežne spôsobiť dočasný zákaz kúpania na niektorej z blízkych pláži, čo znamená že budete musieť navštíviť aj iné pláže. Všetky sú však nádherné a tak si bude z čoho vyberať. K tým najkrajším plážam, aké Seychely dovolenka ponúka určite patrí Beau Vallon na ostrove Mahé, ktorá sa radí aj medzi najkrajšie pláže sveta, podobne ako aj pláž Anse Intendance, ale aj ďalšie pláže, ako napr. Anse Petite, Glacis, Anse Louise či Takamaka, ktorá je odporúčaná najmä milovníkom vodných športov a lodných výletov.

dovolenka seychely

Dovolenka Seychely uprostred Indického oceána

Podnebie a klíma tropických ostrovov

K ďalším prednostiam Seychelských ostrovov patrí tropické podnebné pásmo a blízkosť rovníka, ktoré spôsobujú, že Seychely dovolenka je príjemnou celoročnou dovolenkovou destináciou s priemernými dennými teplotami okolo 24 až 32°C (podľa aktuálneho ročného obdobia), ale najmä destináciou, kde sa zvyčajne nevyskytujú žiadne mimoriadne tropické búrky ako to býva bežné pri iných exotických ostrovoch. Krátke dažďové prehánky sa objavia najmä od novembra do marca, ale nejde o nič mimoriadne a veľmi rýchlo sa opäť vyjasní, takže tropická Seychely dovolenka je dobrou voľbou po celý rok.

dovolenka seychely

Nádherné okolie Seychel vám vyrazí dych

Exotická Seychely dovolenka aj v ponuke last minute pobytov

Aj keď práve Seychely dovolenka nepatrí k tým najlacnejším dovolenkovým destináciám (pomerne drahé sú už samotné letenky), v ponuke niektorých cestovných kancelárií však nájdete túto exotickú destináciu aj medzi cenovo výhodnejšími last minute pobytmi, takže si určite dokážete vybrať naozaj exkluzívnu dovolenku na Seychelských ostrovoch za pomerne rozumnú cenu. V ponuke niektorých cestovných kancelárií dokonca môžete nájsť aj exotické svadby na kľúč práve v tejto krásnej destinácii.

 

Komentovať