Saténové obliečky zjemnia váš spánok

Poznáte ten pocit, keď si ľahnete večer do postele s príjemným saténovým obliečkami? Vravíte že nie? Tak sa vám teraz pokúsime priblížiť všetky výhody a pôžitky, aké vám môžu dať iba saténové obliečky. Satén sa hodí do spálne hneď z niekoľkých dôvodov. Jedná sa o materiál, ktorý má výborné termoregulačné vlastnosti. V zime pekne zahreje a v lete príjemne ochladí. Satén je navyše veľmi jemný a hebký materiál. Saténové posteľná bielizeň je právom považovaná za výnimočnú a luxusnú.

saténové obliečky
Saténové návliečky DOLORES vyrobené z kvalitného bavlneného saténu jemného na omak, v zime zahrejú, v lete chladia.

Saténové obliečky a ich varianty

Možnosti úprav saténových obliečok sú veľmi rozmanité. Na trhu môžete nájsť obliečky zo saténu rôznych farieb, značiek aj použitých typov materiálu. Samozrejmosťou sú aj rôzne rozmery. Výrobcovia dodávajú obliečky vo všetkých štandardných rozmeroch, ale aj v tých predĺžených. Saténové obliečky sa hodia do každej domácnosti, stačí si vybrať správnu farbu, ktorá vám bude pasovať k interiéru. V ponuke nájdete obliečky zo saténu v mnohých prevedeniach, ako napríklad modré, zelené, červené, žlté, béžové, fialové, ružové, ale ani týmto výpočtom ponuka zďaleka nekončí. Vyberať si môžete tiež z mnohých tradičných, ale aj originálnych a moderných vzorov. Ideálnym variantom môže byť tiež kombinácia rôznych farieb. Veľmi obľúbenou alternatívou sú saténové obliečky s nežehlivou úpravou.

saténové obliečky
Exkluzívne saténové obliečky Polárna žiara

Aký materiál je použitý?

A z čoho sa vlastne vyrábajú saténové obliečky? Zvyčajne sa pre výrobu používa 100% čistá česaná bavlna z Egypta. Práve egyptská bavlna je považovaná za veľmi kvalitný materiál, ktorý je ideálny pre výrobu saténovej posteľnej bielizne. Egyptská bavlna zaistí vhodné funkčné vlastnosti a aj luxusný vzhľad. Než z egyptskej bavlny vzniknú saténové obliečky, musí sa bavlna spracovať do jednotlivých priadzí. Podľa technológie spracovania rozlišujeme rôzne priadze. Napríklad to môže byť bavlnený satén, bavlnený Mako-satén, bavlnený jednofarebný Mako satén UNI a bavlnený švajčiarsky Premium satén.V obliečkach z bavlneného saténu vás bude čakať príjemné zaspávanie každý večer a dokonalé prebudenie každé ráno.

Komentovať