Sandále na platforme majú DNA ženy

Sandále sú obuv, ktorú majú ženy v krvi a odzrkadľuje ich DNA. Ako inak sa dá vysvetliť fakt, že všetky híkame nad farebnými remienkami, opätkami a štýlovými prevedeniami? Ak by sme tento druh obuvi zobrali z viacerých strán, nájdeme na ňom toľko zaujímavých vecí a dôvodov, prečo si svoj nový pár zaobstarať na začiatku každej jarnej či letnej sezóny…

Aj keď od sandálov očakávame okrem krásnej vizáže najväčší možný komfort, mnohé radšej ako nízku podrážku uprednostňujeme sandále na platforme. Takto možno nazvať v podstate každú topánku, ktorá má vyvýšenú podošvu a opätok, ktorý môže byť klasický alebo klinový. Tento druh sandálov je veľmi praktický a vhodný pre ženy s nižším vzrastom. Neznamená to však, že ostatné ženy by na ne mali zabudnúť.

sandále na platforme
Sandále na platforme Tommy Hilffiger

Remienky sa nosia už tisícročia

Egypťania, Rimania aj starí Gréci – už tisícročia dozadu si ľudia omotávali okolo nohy remienky a nosili obuv s jednoduchou podošvou, ktorá v ich klimatických podmienkach stačila na to, aby zabezpečila chodidlo. Boli to topánky najjednoduchšieho typu. Tie dnešné sandále sú samozrejme niekde úplne inde a sú prepracované nielen ako kúsok praktický, ale najmä módny. Vyberáme si modely v jednoduchých farbách, ktoré vyjadrujú typickú ženskú eleganciu. Alebo naopak: Čím bohatšia nádielka slnka a čím uvoľnenejšia atmosféra okolo nás, tým žiarivejšie a pestrejšie sú obuté aj naše nohy.

sandále na platforme
Pohodlné sandále na platforme značky Robel

Sandále na platforme zvýraznia nohy

Sandále na platforme, ktoré sa tešia medzi nositeľkami čoraz väčšej obľube, majú za sebou niekoľko prerodov. Zatiaľ čo v histórii panstvo svojho času nosilo vyvýšenú obuv, aby sa im šaty nedotýkali špinavých povrchov, napr. v stredovekých uliciach, v súčasnosti si vyššie topánky vyberáme o niečo prozaickejšie. Čím vyššie topánky, tým výraznejšie noha pôsobí. Áno, skúste si to! Aj tie najsamlepšie topánky sa stratia, ak ich patrične neukážete. To sa sandálom na platforme stať nemôže. Samotný podpätok pritom nemusí byť vysoký. Platforma nohu svojim spôsobom zoštíhľuje a viac ukáže.

Ak rozmýšľate, čo si k tomuto druhu obuvi obliecť, nemusíte si lámať hlavu. V lete Vám padne vhod kombinácia s maxi šatami. Letné šaty sú flirtovné, ženské, uvoľnené. K sandálom na platforme ideálne… Výborne bude vyzerať kombinácia so šortkami, capri nohavicami a niektorými druhmi džínsov. Už ste sa nechali inšpirovať?

Komentovať