S nočnou miopiou pomôžu dioptrické okuliare

 Často sedíte za volantom auta alebo sa šoférovaním dokonca dlhodobo živíte?   A občas mávate pocit, že to s vašim videním a zhodnocovaním dopravných situácií pred vami začína byť občas pre vás trocha komplikovanejšie? Prejavuje sa to nejasným videním hlavne za šera či počas jazdy v noci? Nemali by ste ani chvíľu váhať a navštíviť očnú ambulanciu alebo dobre vybavenú očnú optiku. Tam vám stav vašich očí a celkového videnia zmerajú na niekoľkých špeciálnych prístrojoch. A jedným z výsledkov môžu byť aj dioptrické okuliare umožňujúce vám ostrejšie videnie nielen počas dňa, ale aj v horších a náročnejších podmienkach počas noci.

dioptrické okuliare
Dioptrické okuliare Vogue

Dioptrické okuliare nielen na čítanie 

    Špecializované meranie a vyšetrenie zraku dáva informácie nielen o schopnosti očí zaostrenia do blízka ale aj do diaľky.  Aj keď máte ťažkosti len pri čítaní textov či dopravných tabúľ, musí byť vyšetrenie zraku prevedené komplexne. Teda aj so zhodnotením videnia do diaľky. Často má slabšie videnie do diaľky iba jedno oko, takže o existujúcej poruche vôbec nemusíte vedieť. No pokiaľ u vás existuje rozdiel medzi silou dioptrií do diaľky, musí byť rešpektovaný aj v okuliaroch na čítanie. To je dôvod, prečo každé vyšetrenie zraku, aj keď iba pre obyčajné dioptrické okuliare na čítanie,  sa realizuje komplexne.  Čo je to vlastne tá myopia? Vidíte ostro predmety na blízko bez toho, aby ste mali problém s malým písmom? A naopak na diaľku vidíte rozmazane a neostro? Potom najskôr trpíte krátkozrakosťou. Tejto poruche sa tiež hovorí myopia. Je to bežná porucha zraku, pri ktorej ľudia vidia bez problémov na blízko, ale v  diaľke vidia objekty rozmazané.  

dioptrické okuliare
Dioptrické okuliare Ray-Ban

Krátkozraký vodič vidí v noci horšie 

     Medzi tie hlavné  príznaky pri šoférovaní vozidla  môže patriť rozmazané videnie pri sledovaní objektov na diaľku. Núti nás to žmúriť oči alebo privierať viečka v snahe ostrejšie vidieť. U niektorých sa to prejavuje bolesťami očí alebo aj hlavy. A možnosti riešenia? Čo najskôr navštíviť očnú ambulanciu alebo optiku. Nočnú myopiu tam vedia  vyšetriť, zmerať a samozrejme aj korigovať potrebnými dioptrickými okuliarmi. Rozmazané videnie za šera, neistota pri riadení auta a zvýšená únava, nemusí byť obavou z prichádzajúceho zimného obdobia. Vaše videnie môže byť pohodlné a ostré v akomkoľvek počasí a dennej dobe. Aj vďaka dioptrickým okuliarom doslova na mieru. 

Komentovať