Rukavice Fox Sidewinder – perfektná súčasť cyklo oblečenia

Každý cyklista, ktorý jazdí pravidelne a podniká aj dlhšie výjazdy ako do obchodu alebo na pivo do blízkej krčmy, už určite pochopil zmysel cyklistických rukavíc. Cyklo rukavice ako aj zvyšok cyklo oblečenia má hlavne dva ciele. Prvým je ochrániť jazdca a druhým dopriať mu čo najväčšie pohodlie a funkčnosť oblečenia počas jazdy na bicykli. Tieto vlastnosti musia spĺňať aj cyklistické rukavice. Príkladom takýchto rukavíc sú cyklistické rukavice Fox Sidewinder.

Cyklo rukavice skvelej kvality

cyklo-oblečenie-fox-rukavice

Pri cyklo rukaviciach s dlhými prstami je nutné zabezpečiť dostatočné odvetranie, inak budú v teplejšom období nepohodlné, ruka jazdca sa bude potiť a môžu spôsobiť dokonca otlaky. Pre tieto dôvody sú tieto rukavice vybavené sieťovinovým materiálom na vrchnej strane. Táto časť poskytuje dostatočné odvetranie a teda aj pohodlie. Dlaň jazdca je krytá jednou vrstvou nového materiálu Ax Suade Fit®.

Vďaka tomuto materiálu môžu byť rukavice veľmi tenké a aj napriek tomu poskytujú dokonalú priľnavosť a aj odolnosť. Rovnako aj využitie silikónových gripov na končekoch prstov zlepšuje kontrolu a zvyšuje komfort jazdca počas jazdy. Rovnako aj zapínanie relatívne nízko a na suchý zips zlepšuje komfort rúk a teda aj jazdca. Na maximalizáciu komfortu jazdca je použitý na palci práve jemný mikrosemiš. Tento materiál výrobca zvolil na dosiahnutie maximálneho pohodlia jazdca aj pri stieraní potu, alebo utieraní cyklistických okuliarov.

Rukavice povinná súčasť cyklo oblečenia

cyklo-oblečenie-fox

Využívanie cyklistických rukavíc sa už udomácnilo aj v našich podmienkach. Po cyklo trasách sa pohybuje už iba minimum cyklistov, ktorý by ich považovali za módny výstrelok alebo zbytočnosť. Cestný cyklisti v lete uprednostňujú rukavice s krátkymi prstami. Avšak pokiaľ jazdec začne častejšie jazdiť aj v lese, až vtedy ocení výhody rukavíc s dlhými prstami. Vďaka nim má ruky chránené od prípadných drobných, ale nepríjemných úrazov. Tieto môžu ľahko spôsobiť rôzne vetvy, konáre alebo iné predmety v okolí trasy.

Pokiaľ si neviete vybrať správne cyklistické rukavice, nezúfajte. Základné rady a tipy nájdete aj na internete alebo v špecializovaných predajniach. Tak neváhajte a vyberte si tie správne aj pre vás. Ja môžem odporučiť práve tieto.

Komentovať