Rozkladacia sedačka

Nečakaní hostia to je niečo, čo desí takmer každého z nás. Kam ich dať spať, aby sa pohodlne vyspali? Na gauč? Na nafukovací matrac? Ideálne by bola mať v dome hosťovskú izbu, ktorá by za nás všetko vyriešila. Hostia by v nej mali nielen súkromie, ale aj svoj priestor. Hosťovská izba je ale niečo, čo si len málokto môže dovoliť, pretože pokiaľ bývate v paneláku, nič také ako izba navyše neexistuje. Využitý je doslova  každý voľný centimeter v byte. Ako ale riešiť situáciu, kedy vám pri dverách nečakane zazvoní kamarát zo strednej a opýta sa, či u vás môže prespať? Jednoducho. Potrebujete rozkladaciu sedačku. Rozkladacia sedačka má dve funkcie – je to klasická sedačka do obývačky, no zároveň z nej viete urobiť aj pohodlné lôžko pre hostí.

Rozkladacia sedačka ako riešenie

Rozkladacia sedačka ako riešenie chýbajúcej hosťovskej izby

Rozkladacia sedačka a kvalitná konštrukcia

Dominantou každej obývačky by mala byť sedacia súprava, no zvoliť tú správnu dá niekedy poriadne zabrať. Najčastejšou voľbou býva práve rozkladacia sedačka, ktorá je síce o niečo drahšia než tá klasická, no spája v sebe výhody sedačky aj postele, takže cena je aj napriek tomu veľmi výhodná. Okrem materiálu a farby poťahu je potrebné vybrať aj správny tvar a veľkosť sedačky, pričom jedným z najdôležitejích faktorov, ktoré si treba pri kúpe všímať, je pevnosť jej konštrukcie. Rozkladacia sedačka je totižto oproti klasickej omnoho viac namáhaná, hlavne v momentoch, keď z nej potrebujete urobiť lôžko na spanie a ak kúpite sedačku s nekvalitnou konštrukciou, môže sa vám po pár mesiacoch používania stať, že ju budete musieť vymeniť za novú. A to predsa nechcete alebo áno?

Rozkladacia sedačka a kvalitná konštrukcia

Pri rozkladacej sedačke je potrebné vybrať aj správny tvar a veľkosť

Rozkladacia sedačka bez škvŕn

Možno o tom neviete, no rozkladacia sedačka by nemala slúžiť na každodenný spánok, ale len na občasné prespávanie. Okrem pevnej konštrukcie by ste si mali všimnúť aj kvalitu matraca. Vyhnúť by ste sa mali sa príliš tenkým či tvrdým výplňam. Spánok na nich určite nebude pohodlný a odnesie si to váš chrbát. Nesmierne dôležitý je aj poťahový materiál. Rozkladacia sedačka bude využívaná denne. Ak na nej nechcete mať škvrny od vína či kávy a celkovo žiadne stopy po nehodách, potom by malo ísť o materiál, ktorý sa ľahko udržuje. Mal by byť odolný voči špine, ale oceníte aj odolnosť voči oderu, stálofarebnosť a dokonca aj ohňovzdornosť.

Komentovať