Rovnováha medzi estetikou a technikou

Dnes máme na trhu širokú ponuku digestorov do kuchyne. Popredný svetový výrobcovia ako ELICA, FRANKE, AIRFORCE, GUZZANTI, MORA, SIRVERLINE sa sústreďujú na požiadavky zákazníka z pohľadu disajnu, kvality výrobkov, jednoduchosti a v neposlednom rade aj možnosti inštalácie digestora. Ich jednoduché i dizajnové modely digestorov sú s rôznymi technickými parametrami výkonu motora, vyrábajú sa v  niekoľkých šírkach, s ukazovateľom signalizácie nasýtených  filtrov, digitálnym displejom i diaľkovým ovládaním. Digestory sa delia podľa spôsobu zabudovania – montáže na rohový digestor, podskrinkové digestory, nástenné digestory, ostrovné digestory, zabudovateľné a stropné digestory.

rohový digestor

Digestor sa dá dnes už umiestniť prakticky kdekoľvek v kuchyni

Rohový digestor

Keďže nám trh ponúka  tak veľa možností na výber digestora, pokúsim sa v dnešnom článku priblížiť typ digestora do kuchyne – rohový digestor. Každá kuchyňa je jedinečná, pri návrhu sa vychádza aj z dispozičných možností priestoru a požiadaviek zákazníka. Podľa toho sa vyberajú a navrhujú aj spotrebiče. Ak si priestor žiada rohový digestor hľadajte komínové digestory – zabudovateľné do rohu. Veľmi peknú ponuku takýchto digestorov nájdete od výrobcov ELICA, FRANKE. Rohové digestory môžu byť, či už s odťahom do exteriéru tj.  „s odsávaním do komína“, alebo recirkuláciou,  to znamená, že majú pachový filter s aktívnym uhlím, ktorý spravidla nebýva súčasťou digestora, treba ho dokupovať samostatne, pokiaľ to nie je v balení. Rohový digestor sa tiež vyrába v šírkach 90 cm a 100 cm. Bývajú v prevedení nerez a čierne sklo.

rohový digestor

Rohový digestor je dobrým riešením pre komplikovanú architektúru

Pridaná hodnota

Digestory neslúžia len na  odvádzanie kuchynských výparov, ale   slúžia aj na osvetľovanie pracovnej plochy v kuchyni.  Väčšina modelov digestorov sú vybavené aj úsporným LED – diódovým osvetlením a tiež diaľkovým ovládaním. Rohové digestory sú určené do rohových kuchynských liniek. Štýl a tradícia rohových digestorov sú navrhnuté tak, aby sa stali šperkom každej domácnosti. Sú veľmi elegantné, v modernom dizajne a dotvárajú celkový unikátny  dizajn kuchyne.

Komentovať