Riešime krížovky online

Každý z nás má nejaké záľuby, ktorým sa počas voľného času rád venuje. Niekto rád číta, niekto športuje, tancuje, varí, venuje sa ručným alebo domácim prácam, cestuje, polihuje, no proste je toho strašne veľa. Ja ale chcem hovoriť / písať o inej záľube a tou sú krížovky online.

Krížovky online i na papieri

krížovky online

Krížovky online vs. krížovky na papieri

Krížovky, či už na papieri alebo krížovky online riešia takmer všetci. Niekto každý deň, niekto len čas od času. No taký človek, čo krížovku ešte nikdy neriešil podľa mňa ani neexistuje. Ak ju už aj nedoriešil do konca, určite to aspoň skúsil. Krížovky nájdeme v každom novinovom stánku, novinách ale aj na internete. Krížovky online dnes ponúka množstvo internetových stránok, preto ak o ne má niekto záujem, stačí keď do vyhľadávača zadá slovo „krížovky“, „krížovky online“ či „krížovky zdarma“ a hneď sa mu zobrazí široká ponuka, z ktorej si môže vybrať.

Krížovky online majú kopec výhod. Sú zdarma, nikdy sa neminú, takže stále môžete riešiť iné, nové, môžete ich riešiť na počítači, tablete i telefóne, môžete si vybrať z niekoľkých úrovní a hlavne z rôznych druhov krížoviek. Môžete riešiť krížovky slovné, číselné ale i maľované.

Krížovky sú pre niektorých výzvou

krížovky online

Riešením krížoviek rozvíjame slovnú zásobu

Krížovky však neslúžia iba pre naše rozptýlenie alebo ako zabijak dlhej chvíle pri čakaní na autobus alebo pri cestovaní. Slúžia i na rozvíjanie slovnej zásoby a logického myslenia. Ich riešením si precvičujeme a posilňujeme pamäť. Riešime ich preto, že v nich vidíme akúsi výzvu. Snažíme sa ich riešiť až kým nezaplníme všetky políčka, alebo kým nevyriešime tajničku. Tajničkou je väčšinou časť nejakého citátu, vtipu alebo príbehu. Pri krížovkách s tajničkou zvyknú byť aj pomôcky, odpovede. Najväčšou pomôckou pri riešení krížoviek je však asi krížovkársky slovník, ktorý tak isto možno nájsť aj na internete. Mnohí riešitelia ale radšej spoliehajú na vlastnú hlavu, a krížovky sa snažia riešiť bez pomoci.

Krížovky online či krížovky na papieri, záujem o ne je stále veľký. Je to hobby, je to relax, zábava ale i prevencia proti zábudlivosti.

Komentovať