Rhodos dovolenka si získa každého

Spod nadvlády Turkov až ku renomé jednej z najobľúbenejších dovolenkových destinácií. Rhodos si prešiel vo svojej histórii naozaj pestrými zmenami. Medzi prvých obyvateľov ostrova patrili už v 15. storočí pred Kristom Achájci, čo boli prví Gréci. Ostrov postupne menil prevládajúce národy, od Peržanov, cez Rímanov až po Turkov. Turci tu svojho času postavili množstvo mešít a dodnes fungujúce kúpele. V súčasnosti Rhodos patrí pod správu Grécka, čo je zárukou skvelej dovolenky. A vedzte, že Rhodos dovolenka je pojmom po celom svete.

Rhodos dovolenka

Ideálna dovolenka pre rodiny s deťmi.

Keď relax, tak Rhodos dovolenka

Rhodos vďačí záujmu dovolenkujúcich najmä pre svoju bohatú históriu a prírodné krásy. Preto sa niet čomu čudovať, že Rhodos dovolenka je vyhľadávaná ľuďmi z celého sveta. Tí využívajú obe možnosti dopravy na tento ostrov, a tými sú letecká a lodná preprava. Cesta loďou síce nie je tak rýchla ako tá letecká, ale vďaka nej si môžete vychutnať Egejské more a jeho rozmanité ostrovy. Navyše tak získate prehľad o tom, kde trávite svoj pobyt pri mori.

Rhodos dovolenka

Veľkým zážitkom budú pre vás stredoveké uličky.

Top destinácie na Rhodose

Pre milovníkov oddychu a pobytu na pláži je jasnou voľbou číslo jeden turistická plážová oblasť Faliraki. Jeho pláže tvorí piesok a malé kamienky. Vstup do vody je vhodný pre rodiny s malými deťmi. Čistota vody je maximálna. K dispozícii sú aj diskotéky či reštaurácie. Na svoje si prídu aj milovníci adrenalínových vodných športov. Ak zatúžite po histórii, neďaleko sa nachádza hlavné mesto Rhodos. Rhodos je obklopený hradnými múrmi, ktoré postavili v dobe križiakov. Mesto patrí pod záštitu svetového dedičstva UNESCO. Pokiaľ obľubujete večerné prechádzky, Rhodos bude pre vás doživotným zážitkom pre svoje zachovalé stredoveké uličky. Máte radi výhľady? Navštívte Hodinovú vežu, z ktorej uvidíte široko-ďaleko všetko dôležité. Zážitkom je aj zachovalá antická Akropola, ktorá vyčnieva ponad mesto. Ešte hlbšie do histórie sa dostanete návštevou antického mesta Kamyros, ktoré sa nachádza na západnej časti ostrova. Pri návštevách miest na Rhodose rátajte s ostrým slnkom, preto svoje cesty plánujte na poobedné neskoršie hodiny.

Komentovať