Retro doplnky dnes letia!

Ešte pred pár rokmi u nás kraľovali interiéri zariadené v provensálskom štýle, no dnes je už tomu koniec. Ak chcete, aby vaše bývanie bolo IN, potrebujete sa vrátiť niekoľko rokov dozadu a zadovážiť si nejaké pekné retro kúsky, ktoré sa postarajú o to, že váš domov bude vyzerať štýlovo a jedinečne. Retro doplnky vám pomôžu navodiť vo vašom bývaní atmosféru minulosti, no musíte ich vedieť vhodne zladiť a hlavne vybrať také, ktoré budú niečím jedinečné. Doplnky v retro štýle majú väčšinou nápadité veselé farby, zaoblené tvary a nádych plastových materiálov, pričom je to práve voľba farieb a vzorov, ktorá je tak veľmi dôležitá.

retro doplnky

Kuchynské retro doplnky

Jednoduché retro doplnky

Aké sú ale najobľúbenejšie retro doplnky? Jednoznačne medzi ne patria veľké plagáty alebo obrazy, textílie, kuchynské spotrebiče či pohodlné ťažké kreslá, ktoré sú nielen dokonale štýlové, ale aj neskutočne pohodlné. Pri retro štýle hrá dôležitú úlohu jednoduchosť a to predovšetkým pri tvaroch a krivkách nábytku, ale aj funkčnosť a kvalita. Retro nábytok ako aj doplnky z dôb socializmu jednoducho vydržali doslova čokoľvek a obrovskú zásluhu mal na tom samozrejme materiál z ktorého boli retro kúsky vyrobené – najmä nesmrteľný vinyl. Svoj domov však nemusíte zariadiť výlučne len v retro štýle, stačí keď retro prvkami obohatíte moderný minimalistický interiér a výsledok vás príjemne prekvapí.

retro doplnky

Svietidlo v štýle retro

Retro doplnky vkusne

Ak túžite po vkusnom retro bývaní, potrebuje sa držať niekoľkých dôležitých pravidiel. Retro doplnky voľte prevažne z týchto materiálov – vinyl, umakart a chrom, no pokiaľ sa vám naskytne príležitosť zakúpiť si lisované plastové stoličky vo veselých farebných kombináciách, určite neváhajte! Farby voľte svetlú až tmavo šedú, oranžovú, horčicovo žltú, červenú, olivovo zelenú či bronzovú a k jednofarebnému nábytku voľte spravidla výrazné farebné tapety so vzorom. Typické retro doplnky sú napríklad svietidlá, lampy a lustre v industriálnom štýle, ako aj rôzne gramofóny, staré rádiá, kožené kufre či nástenné hodiny.

Komentovať