Relaxačné lehátko nemusí byť len na záhrade

Každý z nás by asi mal vedieť, aká forma a spôsob oddychu mu najviac prospieva. Mnohí sa cítia po náročnom pracovnom dni či celom týždni unavení a až takmer úplne bez energie. Jednou z možností jednoduchého relaxovania je aj oddych na lehátku. Akomkoľvek. Skúste si občas poležať len tak vonku na záhradnom lehátku. Zložte sa na chvíľu do neho, zadívajte sa na voľnú oblohu a relaxujte. Záhrada alebo terasa vám k tomu poskytne ideálny priestor. Prípadný slnečník vám vytvorí príjemný tieň, môžete si tu čítať v pokoji svoju obľúbenú knihu alebo časopis, počúvať príjemnú hudbu, odpočívať alebo len tak leňošiť.

lehátko

Relaxačné lehátko ideálne do priestrannej obývačky

Prirodzené tvarovanie lehátka

Správne a funkčné polohovanie lehátka v chrbtovej oblasti by malo byť také, aby zabezpečilo vhodné a zdravotne nezávadné pohodlie pri sedení alebo ležaní na lehátku. Pri výbere lehátka si všímajte ergonómiu a prirodzené tvarovanie lehátka. Pohodlie vám prinesie polohovanie operadla v chrbtovej oblasti a výnimkou nie je ani polohovanie nôh. Pozornosť venujte i materiálu, jeho kvalite, s tým súvisiacu nenáročnosť údržby a tiež skladovanie. Vyberte si lehátko podľa dizajnu a štýlu, ktorý vám osobne najlepšie vyhovuje.

Lehátko drevené, ratanové alebo dokonca z bambusu?

Priamo v predajniach s nábytkom či na internete sa dajú vidieť lehátka z rôznych materiálov. Najčastejšie sú zhotovené z klasického dreva, kovu, ratanu, alebo bambusu. Mali by byť tvarované takým spôsobom, aby vyhovovali prirodzenému zakriveniu našej chrbtice. Oddychujúc na lehátku by sme sa mali cítili pohodlne, bezpečne a uvoľnene.

lehátko

Odpočinok s dobrou knihou

Drevené lehátko sa hodí všade, ale musíte o neho starať

Ak preferujete prírodné materiály, kúpte si drevené záhradné lehátko. Hodí sa vlastne všade, na terasu k domu, záhradu i pod pergolu. Celoročne ho využijete presunom dovnútra domu alebo do zimnej záhrady. Vyrába sa klasicky zo smreku alebo borovice, ale často aj z tropických tvrdých drevín ako sú teak, eukalyptus či akácia. Lehátka z drevených materiálov si ale vyžadujú pravidelné ošetrovanie olejom pre drevený záhradný nábytok.

 

Komentovať