Rekonštrukcia kúpeľne tak, aby spĺňala svoj účel

V prvom rade je podstatné si ujasniť, či chcete mať ultra modernú kúpeľňu s LED pásovým podsvietením vane a umývadla, bodové stropné osvetlenie a zrkadlo na celú stenu, alebo uprednostňujete skôr klasický štýl s praktickými doplnkami. Alebo predsa vidiecky štýl s charakterom prírodného neopracovaného dreva a medenými doplnkami ako vodovodná batéria, vešiaky či rám zrkadla. Ak ste si už zvolili štýl, môžete sa pustiť do rekonštrukcie kúpeľne.

rekonštrukcia kúpeľne

Rekonštrukcia kúpeľne by mala znamenať zmenu k lepšiemu

Výber farieb počas rekonštrukcie kúpeľne

Výber správnych farieb je veľmi dôležitým krokom počas rekonštrukcie kúpeľne. Keďže ide o oveľa menší priestor ako sú izby, každý prešľap tam vidieť dvojnásobne. Samozrejme pri rekonštrukcii kúpeľne a farebnosti veľa závisí od jej tvaru. Niektoré kúpeľne sú štvorcové, iné obdlžníkové (do šírky či do dĺžky) a niektoré sú úplne asymetrické. V najmenších kúpeľniach bezkonkurenčne víťazí biela. Vždy. Pri väčších už môžete experimentovať s farbami na jednej stene alebo dvoch protiľahlých. Vždy by mala prevládať biela, no s pomocou druhej farby získa priestor akýsi charakter mini kúpeľov a oázy pokoja a súkromia. Ak máte dve kúpeľne a jedna je určená len deťom, veľmi dobrým tipom je pohrať sa s farbami a vyrobiť tak z povinnej rannej či večernej hygieny niečo hravé a veselé.

rekonštrukcia kúpeľne

Do detskej kúpeľne môžete zakombinovať živšie farby

Kúpeľňové doplnky

Skrinky do kúpeľne, radiátorový vešiak, košíky, kvety, sviečky, malé obrazy na stene… toto všetko je potrebné prispôsobiť štýlovo aj farebne k celej kúpeľni. Keď vyberáte kvety, ubezpečte sa, že zvolíte práve také, ktoré milujú vlhké prostredie a teplo. Rekonštrukcia kúpeľne nemusí vždy znamenať búracie práce. Niekedy je to práve len výmena doplnkov a interiéru kúpeľne, prípadne priestorové pre-organizovanie pre praktickejšie užívanie. Drevené obloženie stien je malá rekonštrukcia kúpeľne s veľkým efektom. Výroba políc na mieru, napr. rohových, je tiež vynikajúcim nápadom, ktorý pretransformuje túto miestnosť z „len“ potrebnej na príjemnú. Kachličky na stene – čisto biele, farebné, mozaikové či so vzorom? Aj toto je na zváženie. Ak si neviete úplne rady, inšpirujte sa v katalógoch o bývaní alebo priamo u interiérového dizajnéra.

Komentovať