Ratanové sedenie je jednou z interiérových možností

Rozmanité sedacie súpravy sú stále dôležitou súčasťou našich obývačiek. O tom asi nepochybuje nikto z nás. Pohodlné sedenie v sedacích súpravách však dnes nemusí byť záležitosťou len koženého poťahu. Ratanové sedacie súpravy  sú schopné konkurovať aj dizajnovo náročnejšiemu klasickému nábytku a vytvoriť moderný vzhľad vašej domácnosti. A dajú sa vhodne využiť na oddych a posedenie vonku na vzduchu,  ako súčasť záhradného ratanového nábytku.

ratanove-sedenie-1

Ratanové sedenie môže byť zaujímavý a dizajnový prvok domácnosti

Z čoho je vlastne ratanové sedenie zhotovené?

Ratan je palma a jej materskou krajinou výskytu sú džungle Malajzie, Indonézie alebo aj Číny. Nie je to teda typický strom, ale popínavá, viniču podobná rastlina prepletaná pomedzi iné rastliny a stromy.  Ratan je výborný materiál hlavne preto, že je ľahký, pevný a odolný. Je vhodný na vonkajšie používanie a je do určitej miery aj ohybný. Možno, že si čoskoro kúpite ratanové sedenie, ktoré vám bude trocha pripomínať aj džungľovú atmosféru. Kto vie.

Ratanové sedenie je stále populárnejšie

Ratanové sedacie súpravy sú vyrobené buď z lúpaného tyčového ratanu, alebo majú drevenú, prípadne kovovú konštrukciu. Táto konštrukcia je potom opletená ratanom, ratanovou kôrou alebo banánovým lístím. Farba ratanu je najčastejšie svetlo až tmavo medová, ale u niektorých typov ratanových súprav, určených na pohodlné sedenie sa dá vidieť namorená do niekoľkých odtieňov. Druhov sedacích ratanových súprav určených na sedenie je mnoho, dá sa z čoho vyberať.

ratanove-sedenie-3

Príjemné ratanové sedenie

Rohové ratanové sedacie súpravy

Rohové sedacie súpravy zapadnú presne do miest, ktoré potrebujete zaplniť. Nemusíte ich využívať len pre zaplnenie rohu v miestnosti, ale hodia sa aj do voľného priestoru. Ratanové sedenie môže vhodným spôsobom spríjemniť váš byt či väčší obývací priestor. Obľúbené sú malé ratanové súpravy vhodné na sedenie. Sú malé, pohodlné a praktické. Dajú sa charakterizovať  ako malé sedacie súpravy určené pre zákazníkov, ktorí chcú zaplniť prázdne miesto v ich obytnom priestore  alebo sa im sedacia ratanová súprava jednoducho zapáči.

Komentovať