Profesionálne panvice nielen pre šéfkuchárov

Či už ste skúsený profesionálny alebo experimentálny kuchár, bez vysoko kvalitnej sady panvíc  a hrncov sa nezaobídete Všade tam, kde sa pripravuje pestrý sortiment pokrmov  sa profesionálne panvice používajú denne. Určite sa  oplatí investovať do profesionálnej sady riadov, ktorá obsahuje všetky kľúčové položky a obstojí v skúške časom. Pokiaľ ste v situácii, že si rozbiehate vlastný biznis v gastronómii, zariaďujete si doma vlastnú kuchyňu alebo chcete len jednoducho kúpiť niečo niekomu blízkemu ako darček, potom si vopred naštudujte zopár informácii o panviciach. Dobré je vziať aj do úvahy, na akom type sporáku či varnej doske varíme. Mnoho výrobcov panvíc dáva na svoj výrobok značku označujúcu aký zdroj tepla je pre  daný materiál a veľkosť panvice ten najvhodnejší. 

profesionálne panvice
Profesionálne panvice alebo rajnice sú základom každej poriadnej kuchyne

Aj výskumníci sa venujú profesionálnym panviciam 

     Je pochopiteľné, že výrobcovia známych značiek panvíc a hrncov sa venujú detailne aj prieskumu medzi profesionálnymi kuchármi. Aké panvice najradšej a najefektívnejšie používajú a uprednostňujú pri varení. Samotní seriózni výrobcovia majú aj svoj vlastný vývoj, výskum a testovanie svojich vlastných výrobkov. Klasické guľaté panvice s mierne vysokými, jemne skosenými stranami sú základom každej kuchyne. Majú doslova všestranná použitie.  Sú ideálne na smaženie, grilovanie, dusenie, prípravu praženice alebo palaciniek či rôznych placiek. Sú vyrábané v rôznych veľkostiach, z rôznych materiálov a s rôznou  vodivosťou tepla. Pri výbere nielen profesionálnej panvice je rozumné zamerať sa na zopár základných kritérií výberu. Dôležitý je materiál, jeho povrchová úprava a typ držadla. Prezieravo sa  rozhodnúť pre správnu hrúbku  a nakoniec aj veľkosť panvice. 

profesionálne panvice
Profesionálne panvice musia mať kvalitný povrch

Aké panvice asi používajú profesionálni kuchári? 

    Je bežnou skutočnosťou, že väčšina profesionálnych kuchárov nepožíva nepriľnavé panvice. Uprednostňujú liatinové, medené alebo panvice z uhlíkovej ocele. Môžu vyzerať odlišne, ale všetky by mali mať základné vlastnosti, ktoré kuchár pri svojej náročnej práci vyhľadáva. Mnohí uprednostňujú ťažký materiál a držadlo a veko panvice, ktoré sú robustné, tepelne odolné a bezpečné. Kuchár sa chce pri varení cítiť bezpečne a pohodlne. Profesionálna panvica musí reagovať na rýchle zmeny teploty, ktoré sú typické pre restovanie a podobné techniky varenia. Mnohí kuchári dávajú prednosť kuchynskému riadu z nehrdzavejúcej ocele. Netreba ale zabúdať aj na ich údržbu. V rušnej gastronomickej prevádzke čaká nielen panvice dôkladná „hygiena“ a niektoré z nich aj pobyt v umývačke riadu. 

Komentovať