Problém s priestorom vám pomôžu vyriešiť sklápacie postele

Malometrážne domy a byty sú častokrát veľkou výzvou byť kreatívny, mať maximálne pohodlie a zabrať tým najmenej priestoru. Jedna americká dvojica (Andrew a Crystal) býva v malom dome, v rámci svojho rozhodnutia žiť minimalistickým životom, o ktorom píšu na svojom blogu. Zdieľajú tam svoje informácie, nápady a tipy, ako žiť skromne a luxusne zároveň.

postele

Sklápacie postele – dokonalé šetrenie miesta

Žijete v malom dome? Zabezpečte si sklápacie postele

Ako každá rodina, aj Andrew a Crystal radi hostia svojich priateľov a rodinných príbuzných na návšteve. No pri 240 stopách švorcových to je niekedy dosť obtiažne. Vtedy si uvedomili, že ich mini pracovňa, by mohla mať aj iné využitie. Predstavte si vašu malú pracovňu alebo samostatné štúdio, prerobené na krásnu útulnú hosťovskú izbu, za menej ako 3 minúty. To je to, čo vám sklápacie postele alebo domáca vstavaná vysúvacia posteľ umožnia spraviť. Sklápacie postele si dnes môžete kúpiť vo viacerých predajniach s nábytkom. Vstavanú vysúvaciu a skladaciu posteľ – dvojlôžkovú, si Američan Andrew postavil sám.  Je vyrobená z dvoch základných kvádrových priestorov, jeden väčší a jeden menší. Väčší je postavený oproti múru/stene a slúži ako odkladací priestor pre matrac, vankúše a prikrývky. Menší je na prednej strane, ktorý slúži ako platforma na posteľ, ktorá sa vytiahne zo steny. Platforma alebo základ je postavený zo 6 dosiek, ktoré sú navzájom pospájané do harmoniky do vodorovnej polohy. Zo spodku ju pridržujú štyri dosky, taktiež pospájané do harmoniky, avšak do zvislej polohy. Postaviť si takúto posteľ, trvalo Američanovi Andrewovi asi 9 hodín.

Sklápacie postele, alebo posteľ, akú si zhotovil pre svojich hostí Andrew, je perfektným riešením do každej domácnosti. Aj keď hostia väčšinou predpokladajú, že ich komfort nebude taký ako doma v „kráľovskej spálni“, nečakajú ani deku na zemi ako pri stanovaní.

postele

Multifunkčný nábytok do malých príbytkov

Sklápacie postele im zmenili život

Adrew a Crystal tvrdo pracovali na tom, aby si čo najefektívnejšie zjednodušili životy za „čo najmenej“. Minimalizovali množstvo oblečenia, ktoré vlastnia, druhy potravín, ktoré zjedia, náročnosť na cestovanie a všeobecne, metre štvorcové, na ktorých dokážu žiť. Za výmenu maximalizovali kvalitu ich života, ich lásku k sebe navzájom, ich myšlienky a nápady na zábavu, ich zdravie a všeobecné životné dispozície.

Komentovať