Príjemné posedenie na záhrade, alebo aký vybrať záhradný nábytok?

Ak je vonku príjemné teplé počasie, mnohí z nás radi trávia čas na čerstvom vzduchu a užívajú si voľno a pohodu. Keď máte doma aspoň malú záhradku alebo balkón, neváhajte ju využiť a zariaďte si ju tak, aby ste tam mohli odpočívať a rozprávať sa s rodinou alebo priateľmi. Vhodný priestor pre posedenie zariaďte nábytkom, ktorý prispeje k celkovej dobrej atmosfére a nálade. Záhradný nábytok by mal byť dobre vyzerajúci a zároveň tiež kvalitný.

záhradný nábytok

Záhradný nábytok môže byť jednoduchý a moderný

Záhradný nábytok nadobúda svoju dôležitosť

Záhradný nábytok nemá stále tú potrebnú prioritu a často ho nahrádzajú vyradené kusy interiérového nábytku. Využívané je aj veľmi dostupné riešenie v podobe najlacnejšieho plastového nábytku. Moderný záhradný nábytok však môže byť oveľa kvalitnejší, praktickejší aj atraktívnejšie a poslúži nielen na jednu sezónu.

Materiálová pestrosť záhradného sedacieho nábytku

Nábytok do záhrady sa dnes vyrába nielen z plastu, ale tiež z masívneho dreva, kovu či ratanu. Ktorý materiál uprednostňujete? Jednotlivé druhy materiálov majú svoje výhody aj nevýhody. Pri výbere nového záhradného nábytku je dôležité, či si budete kupovať záhradné stoly, stoličky, kreslá, sedačky či celú záhradnú nábytkovú zostavu.

záhradný nábytok

…Alebo klasický drevený nábytok

Záhradné pohovky a sedacie súpravy

Trávite v lete a v teplejších mesiacoch veľa času na záhrade, terase, v altánku alebo aj v záhradnom domčeku? Pozývate si tam aj návštevy? V tom prípade by vám nemala chýbať záhradná sedačka. Investícia do nej sa určite oplatí. Ratanové kreslo je vhodnejšie, ak si chcete urobiť posedenie na záhrade či terase, kde budete relaxovať a budete mať napríklad aj nohy na podnožke. K ratanovým kresielkam sa viac hodí menší záhradný stolík, kam si môžete odložiť kávu a rozčítanú knižku.

Záhradná súprava nábytku pre milovníkov luxusu

Pre milovníkov veľmi pohodlného posedenia sú k dispozícii celé záhradné sety, skladajúce sa zo sedačky, stolíka a často aj jedného alebo dvoch záhradných kresiel. Niektoré záhradné súpravy obsahujú záhradné rohové sedačky.

Komentovať