Prepáčte pane, máte hodinky?

V živote každého muža príde čas, keď pocíti nutkanie kúpiť si svoje prvé kvalitné pánske hodinky. Pre mnohých mužov sa hneď potom stáva nákup hodiniek niečo ako kabelky pre ženy. Ale ktoré sú tie správne pánske hodinky? Ak stavíte na klasiku, určite tým nič nepokazíte. Takéto hodinky sú nadčasové. Ale „povedzme“ si niečo viac o hodinkách a ich význame v minulosti.

pánske hodinky

Otec ako vzor, zdedené návyky či doplnky, boli vždy súčasťou rastu a vývoja chlapcov

Čo znamenali hodinky kedysi

Ak ste sa práve rozhodli pre náramkové pánske hodinky namiesto sledovania času na mobile, spravili ste veľký krok smerom k skutočnej mužnosti. Hodinky už desiatky rokov predstavujú nie len doplnok alebo nevyhnutnosť pre sledovanie času. Hodnota klasických hodiniek stúpa aj s ich vekom. Kedysi bolo výnimočné a vzácne nosiť kvalitné pánske hodinky. Nosili ich páni z vyšších vrstiev a neskôr sa dedili aj po niekoľko generácií. Chlapci už od mladého veku túžili po hodinkách svojho otca alebo starého otca. Zdediť takýto dar bola česť a nosili ich s hrdosťou. Často krát to nebol žiaden luxus, no citový vzťah nadobudnutý k takýmto hodinkám bol neoceniteľný a ich funkčnosť nekonečná.

pánske hodinky

Hodinky Elvisa Presleyho

Čo znamenajú pánske hodinky dnes

Dnes sa pánske hodinky vyrábajú v takých veľkých množstvách, že sa z nich takmer vytratilo to pôvodné čaro dedenia z generácie na generáciu. Hodinky nosia muži, ženy, deti, a sú vyrábané na rameno, na náhrdelník, na náušnice, na prsteň, na reťazi do vrecka, s rôznym serióznym aj hravým alebo úplne bláznivým dizajnom. Stále sú však pánske hodinky veľmi vzácnym doplnkom, ktorý určuje akýsi trend, eleganciu a šarm. Nemýľme si však kvalitné hodinky s hlavným účelom určenia času a dizajnérske kúsky, ktorých účel určenia času je často krát druhoradý. Pri dizajnérskych kúskoch je dôležitý vzhľad, materiál, z ktorého sú hodinky vyrobené a originalita.

pánske hodinky

Dnešné pánske hodinky s detailným dizajnom

Elegancia a šarm

Vráťme sa ale k tomu veľkému kroku do sveta mužov. Luxusné, elegantné alebo aj športové pánske hodinky sú vždy znakom mužnosti a dospelosti. Pekné hodinky upútajú každého zrak, sú skvelou témou na rozhovor a prilákajú k vám ďalších úspešných ľudí. Každý úspešný muž tiež vie, ako si získať ženu. Určite to nie je tým, že sa bude pozerať do svojho mobilu… Duchaplný rozhovor z letmým pohľadom na hodinky je elegantné a celkom šarmantné.

Takže milí mladí páni, aj keď je moderná technológia skvelá a veľmi lákavá, čo sa týka hodiniek, stavte na klasiku. Určite neoľutujete.

Komentovať