Prehoz na posteľ je štýlový a užitočný

Prehoz na posteľ je vrstva posteľnej bielizne, ktorú môžete použiť ako hlavný poťah v teplejšom počasí alebo ako dekoračný kúsok počas chladnejších mesiacov. Prehozy, ktoré sú tradičnejšie ako prikrývky, sa tiahnu až po zem. Prehozy na posteľ majú často vzor alebo potlač, preto si vyberajte dizajn, ktorý vhodne doplní zvyšok vašej spálne. Prehozy na posteľ sa vyrábajú z rôznych materiálov vrátane bavlny, ľanu, vlny a kašmíru. Veľkosť prehozu závisí od veľkosti postele a od toho, koľko by ste chceli zakryť. Existujú prehozy, ktoré prikryjú jednolôžkové, dvojlôžkové ale aj nadštandardne veľké postele. Prehoz na posteľ sa dá použiť v každej spálni vášho domova, ale najčastejšie sa používa v hosťovskej izbe vďaka svojmu dekoratívnemu štýlu a štruktúre.

prehoz na posteľ
Prehoz na posteľ dodá vašej spálni eleganciu

Prehoz na posteľ je ľahký a príjemný

Prehoz na posteľ je vítaným doplnkom vašej letnej posteľnej bielizne, pretože teplota je tak akurát na teplé noci. Prehoz je pocitovo podobný  prikrývke, nie je však ani zďaleka taký ťažký. Pod ľahkým prehozom budete môcť pohodlne spať bez toho, aby vám bolo príliš teplo. Vyberte si preto ľahký materiál, ktorý je podobný prešívaným látkam, ako je ľanový alebo bavlnený perkál. Rozhodnite sa tiež pre látku, ktorú je možné prať v práčke.

prehoz na posteľ
Štýlový prehoz na posteľ ETERNITY LILA

Nenáročná starostlivosť

Starostlivosť o prehoz na posteľ je pomerne nenáročná. Pretože prehozy sú tenké a ľahké, perú sa ľahšie ako perina alebo hrubý prehoz. Ak ako svoju primárnu prikrývku používate prehoz (spolu s posteľnou bielizňou), pokúste sa ho vyprať aspoň raz za mesiac. K prehozu sa dodávajú konkrétne pokyny na pranie uvedené na štítku, ktoré označujú strojové, ručné alebo chemické čistenie. Ak sa rozhodnete prehoz na posteľ vysušiť na vzduchu, môžete ho zavesiť na slnko a vysušiť do jedného dňa. Sušenie v interiéri môže trvať až dva dni. A pretože majú prehozy tendenciu rozširovať sa až k zemi, mali by ste neustále dohliadať na stav jeho okrajov, pretože sa môžu časom ošúchať alebo zafarbiť.

Komentovať