Prehoz na posteľ je dôležitý prvok spálne

Rôzne druhy prikrývok vždy boli a aj dnes sú dôležitým bytovým doplnkom a peknou dekoráciou. Prikrývky na postele sa stávajú stále viac populárnejšie. Pri vhodnom výbere tvoria peknú a príjemnú súčasť interiéru nielen spální. Posteľná bielizeň je veľmi osobná vec. Charakter našej postele a jej vzhľad hovorí dosť aj o našej povahe. Je to miesto, kde nielen spávame, čítame si, rozprávame sa s partnerom ale  trávime v nej aj intímne chvíľky. Celkový vzhľad našej spálne ale aj detskej izby by mal výraznou mierou prispievať k pocitom pohodlia, útulnosti a bezpečnosti. Mnohí sa neboja experimentovať s farebnosťou a textúrou materiálov, ktoré majú v spálni.  Kombinujú si paplóny, prehoz na posteľ,  vankúše obliečky, návliečky a posteľné prikrývky tak, aby si vytvorili jedinečný a vzrušujúci vzhľad svojej spálne. Snažia sa vytvoriť si posteľou, nábytkom, doplnkami v spálni štýl, ktorý sa im páči, a v ktorom sa cítia dobre. A pravidelne ráno si ustelú svoju posteľ a prikryjú ju prehozom. 

prehoz na posteľ
Prehoz na posteľ Minori

Prehoz  na posteľ má ladiť 

    Správna posteľná bielizeň môže vhodne doplniť štýl vašej spálne. Či už sa  rozhodnete pre vzorované alebo plné farby, dôležitý je aj typ látky posteľnej bielizne, ktorý si vyberiete. Tkaniny s leskom sú formálnejšou voľbou ako jednoduché bavlnené alebo iné matné látky. Lesklé látky môžu rozjasniť tmavú spálňu a vytvoriť očarujúcejšiu atmosféru. Zamat je luxusná voľba, ale v tmavej spálni dokáže absorbovať dostupné svetlo. Použitie textúrovanej tkaniny v jednofarebnom prevedení môže byť vhodným podkladom pre moderné bytové doplnky. Dôležitý je aj  charakter prehozu na posteľ.. Ten už záleží úplne na vašom vkuse a štýle zariadenia vášho interiéru. Prehoz je vhodné zladiť s doplnkami v spálni, závesmi, podlahovou krytinou alebo kobercom.  Dobre si premyslieť, ako by sa farebne prirodzene dopĺňal s odtieňom nábytku a farebnosťou stien miestnosti. 

prehoz na posteľ
Prehoz na posteľ Amabel

Obliečky, vankúše aj prikrývky 

    Predtým, ako začnete premýšľať o tom, aký druh vzhľadu postele a akú posteľnú bielizeň chcete používať, je dobré ujasniť si svoje predstavy. Máte radi veľa farebných kontrastov alebo vám viac vyhovujú obyčajné tlmené farby? Chcete funkčnú spálňu alebo očarujúci a majestátny priestor? A čo dať si ušiť prehoz na posteľ úplne na mieru? Vybrať si materiál, dať si ušiť aj mnoho iných doplnkov a zladiť si interiér spálne. 

Komentovať