Predsieň – privítanie, ktoré poteší vás aj hostí

Predsieň je tá, ktorá nás prvá víta doma a tak je to veľmi dôležité miesto, ktoré vytvára prvý dojem pri vstupe hostí do domu či bytu. Pravidlo prvého dojmu jednoducho platí aj v tomto prípade, pretože podľa toho, ako tento proces prebehne, sa odvíjajú ďalšie pocity aj nálada. Určite vás pri príchode domov viac poteší predsieň, kde nemusíte okamžite zahájiť beh cez prekážky, pretože všetko má svoje miesto. K tomu slúži aj predsieňový nábytok.

Predsieň je predsa miestnosť ako každá iná a tiež by mala vyzerať usporiadane a čisto. Kvalitný predsieňový nábytok tvorí toho základ. Aby priestor pôsobil čisto a vzdušne je potrebný predsieňový nábytok, dostatok úložného priestoru na kabáty, bundy, tašky či dáždniky, ktoré patria do skrine a obuv do skrinky na topánky. Vešiak by nemal byť ovešaný množstvom kabátov a tašiek, ale mal by skôr slúžiť iba pre návštevy či preschnutie premoknutého odevu.

predsieňový nábytok

Predsieňový nábytok – menej či viac… dôležité je čo najlepšie ho prispôsobiť k priestoru, ktorý vaša predsieň ponúka

Aký predsieňový nábytok by nemal chýbať?

Okrem potrebného predsieňového nábytku by v žiadnej predsieni rozhodne nemalo chýbať zrkadlo a dobré osvetlenie. Zrkadlo v predsieni je nielen praktická vec (napr. na posledné úpravy pred odchodom), ale aj estetický prvok, ktorý interiér predsiene skrášli či dokonca opticky zväčší. Zrkadlo môže byť súčasťou predsieňového nábytku napr. vstavanej skrine, ale skvelo vyzerá aj ako solitér na stene. Dobré osvetlenie je tiež nevyhnutné, zvlášť ak ide o predsieň, ktorá nemá žiadne presklenie či okná a tým ani výhodu prirodzeného denného svetla.

predsieňový nábytok

Svetlý nábytok sa hodí do každej predsiene

Malá predsieň…

Predsiene bývajú rôzne – dlhé, úzke, ale často menšie ako by sme si predstavovali, pretože len málokto sa môže tešiť z veľkej priestrannej predsiene, v ktorej môže mať naširoko rozložený predsieňový nábytok. Ako však aj malú predsieň aspoň opticky zväčšiť? Správnou úpravou, farbami či osvetlením a správnym predsieňovým nábytkom na mieru sa vám to môže podariť. Pri farbách vždy platí, že svetlé farby stien či nábytku opticky priestor zväčšujú a podlaha by mala byť len o niečo tmavšia ako steny. Na rozšírenie úzkej predsiene poslúžia aj parkety položené v smere šírky predsiene či rozptýlené umelé svetlo, ktoré nevrhá tiene.

Viac o dizajne a nových nápadoch pre predsiene kliknite SEM.

Komentovať