Predaj nehnuteľností s využitím realitnej kancelárie

Predaj nehnuteľností s pomocou realitných kancelárií

Uvažujete o predaji domu po rodičoch a radíte sa medzi sebou, ako postupovať? Zveriť či nezveriť predaj nehnuteľností nejakej miestnej realitnej kancelárii a zbaviť sa tak všetkých starostí spojených s touto procedúrou? Možno, že by to mohlo byť  byť logické. Veľmi však záleží aj na tom, na akého makléra narazíte a či predaj cez realitku bude pre vás prínosom.

Predaj nehnuteľnosti

Pri predaji nehnuteľnosti cez realitnú kanceláriu záleží aj na tom, či bude pre vás prínosom

Niektoré výhody spolupráce s realitnou agentúrou

Realitná kancelária je profesionálny sprostredkovateľ a obchodník s nehnuteľnosťami. Má väčšie možnosti a schopnosti zohnať kupca pre váš dom a dokončiť celú transakciu. Celkové zariadenie predaja nehnuteľností aj jednotlivé čiastkové aktivity  má na starosti maklér. Realitný maklér by mal byť skúsený a úspešný profesionál, ktorý dokáže najmä zohnať toho najlepšieho kupca práve pre Vašu nehnuteľnosť. Musí vyjednať a zabezpečiť uzavretie pre vás čo najlepšiu kúpnu zmluvu. V spolupráci s právnikom sa postará aj o ďalšie potrebné záležitosti, akými  sú  napríklad  kataster nehnuteľností či formality spojené s prevodom.

Predaj nehnuteľnosti cez realitnú kanceláriu má aj svoje výhody

Kvalita služieb realitných agentúr je rôzna

Kvôli nedostatku vhodnej regulácie a neexistencii všeobecných štandardov služieb realitných kancelárií a realitných maklérov aj dohľadu nad nimi, je kvalita poskytovaných služieb veľmi kolísavá. Skutočne dobrých realitných maklérov je menšina a preto je kľúčovým problémom pri predaji  nehnuteľností už výber dobrého realitného makléra. Pre úspešný a hladký predaj nehnuteľnosti  je prvou najdôležitejšou a kľúčovou vecou výber dobrého profesionála pracujúceho pre dobrú realitnú agentúru.

Predaj nehnuteľností

Kľučovým problémom pri predaji je výber správneho realitného makléra

A aké sú nevýhody takéhoto predaja nehnuteľností?

Nevýhodou je pomerne vysoká odmena pre realitnú kanceláriu, ktorá sa pohybuje najčastejšie v rozmedzí 2 – 5% z predajnej ceny nehnuteľností. Stresujúcim prvkom pre predávajúceho môže byť kvôli značne rozdielnej kvalite práce maklérov aj realitiek niekedy tiež prístup niektorých realitných maklérov prinášajúci najmä sklamanie z rozsahu a kvality poskytovaných služieb. Ak sa maklérovi realitnej kancelárie nedarí dlhšiu dobu zaistiť kupujúceho a ani s vami osobne priebežne nekomunikuje o problémoch, potom je na mieste uvažovať o zmene realitnej agentúry.

Komentovať