Prečo vykurovať klimatizáciou Daikin

V súčasnom období diskusia ohľadom cien energií a nákladov na vykurovanie našich obydlí aj pracovných priestorov je a stále bude aktuálnou témou. Možnosti, ako si vhodným a šetrným spôsobom temperovať svoj interiérový životný priestor je niekoľko. V súvislosti s prejavmi klimatických zmien prichádza do úvahy aj moderný spôsob klimatizácie. Od rôznych výrobcov a rôznych konštrukčných aj dizajnových prevedení. Prečo sa ale rozhodnúť vykurovať svoje konkrétne priestory práve klimatizáciou Daikin?

klima daikin
Montáž klimatizácie Daikin je jednoduchá a rýchla.

Klimatizácia Daikin ako zdroj tepla

    Vhodne zvolená a nainštalovaná klimatizácia môže byť jediným a dostatočným zdrojom vykurovacieho tepla. S jedným kvalitným klimatizačným zariadením v zime vykurujete a v lete chladíte. Pokiaľ sa rozhodnete pre kúpu klimatizácie Daikin a jej profesionálnu inštaláciu, potom môžete očakávať aj tieto výhody:

  • pri spustení klimatizácie rýchlejšie dosiahnete nastavenú teplotu,
  • pri parapetných jednotkách napĺňa funkciu vyhrievania podlahy a simuláciu pocitu sálavého tepla,
  • úspora až 80% nákladov na kúrenie oproti elektrickému vykurovaniu,
  • lacnejšia prevádzka pri porovnaní s inými spôsobmi vykurovania,
  • nízke počiatočné náklady na jej obstaranie a inštaláciu,
  • efektívne čistenie vzduchu nielen od alergénov, baktérií a vírusov, ale aj prachových častíc, peľov a plesní,
  • jednoduchá a rýchla montáž.
klimatizacna jednotka
V horúcom počasí funguje klimatizácia presne ako chladnička.

Tepelné čerpadlo alebo klimatizácia?

  Pri hľadaní vhodných riešení pre vykurovanie a chladenie interiérov mnohí z nás čoskoro zistia, že klimatizačná jednotka je lepšia ako tepelné čerpadlo. Je totiž schopná poskytnúť vykurovanie aj chladenie zároveň. Aký je rozdiel medzi tepelným čerpadlom a klimatizáciou? Zatiaľ čo technicky je klimatizácia Daikin klasifikovaná ako tepelné čerpadlo vzduch – vzduch, existuje veľký rozdiel medzi ňou a nízkoteplotným alebo vysokoteplotným tepelným čerpadlom vzduch – voda.

Ako funguje klimatizácia Daikin?

     V horúcom počasí funguje klimatizácia presne ako chladnička. Snaží sa ochladiť vzduch v uzavretom priestore a teplo vypúšťať von. Vzduch prúdi cez studený výmenník tepla vo vnútornej klimatizačnej jednotke, kde chladivo absorbuje teplo. Vzduch prechádza kompresorom a odvádza sa smerom von cez výmenník tepla vo vonkajšej jednotke. Ak je klimatizácia zapnutá v režime chladenia, tento cyklus sa neustále opakuje.

Komentovať