Prečo vlastne používať led žiarovky do auta?

Pre doplnkovú výbavu do auta sa rozhodujeme z rôznych dôvodov. Na príklade led žiaroviek do auta sa nám striedajú funkčné a dizajnové riešenia. Zatiaľ čo jedných láka ich moderné vyžarovanie a luxusné vizuálne pôsobenie, iní stále prihliadajú na praktickú stránku. Tak ako je to teda? Zakúpiť si a domontovať led žiarovky do auta alebo nie?! 

led žiarovky do auta
Jantárové Led žiarovky do auta

Priaznivá spotreba

Pre výmenu pôvodných halogénových za led žiarovky do auta sa rozhodujeme nielen pre módnosť, ale zaujímať by nás mala hlavne spotreba energií, dôsledky na životné prostredie a na vlastné zdravie. Pritom nie je žiadnym reklamným trhákom, že led žiarovky do auta v nejednom prípade prekonávajú životnosť celého auta. Nešetrí sa ani garantovanou zárukou. U mnohých predajcov sa na ledky vzťahuje 3 – 6-ročná záruka. Samozrejme, tieto veci ťažko zovšeobecňovať, ale pri výbere odolných keramických častí si skutočne viete led žiarovky do auta užívať 10 – 12  rokov.  

led žiarovky do auta
Ultrabright Led žiarovky do auta

Pri led žiarovkách do auta sú čísla rozhodujúce  

Napríklad taká účinná svietivosť má pre každého inú hodnotu. Bežne sa pri ledkách stretávame s 70 lm pri trvácnosti 5000 a viac hod. Pri farbe, intenzite svetla by ste už až takí odvážni nemali byť. Je rozdiel, či vaše svetlá vyžarujú 4000 K pri teplom bielom svetle alebo sa zameriate na štandardných 6000 K za chladnej bielej.  

Tieto čísla sa najviac skloňujú pri led dennom svietení. Ak ale máte záujem o led žiarovky do auta na smerové svetlá či zadné obrysové, tak tam sa už treba pohrávať s možnosťou oranžových až červených odtieňov. Rovnako jednoznačné to nebýva ani pri výbere lediek do interiéru vozidla. Najviac obľúbené sú zelené alebo modré odtiene svetiel.  

Problémové by pre vás nemalo byť ani samostatne si domontovať ledky na auto. Ak ste ale doposiaľ nepoznali nič iné len halogénové svetlá, odporúčame kontaktovať odborný servis. Inak buďte veľmi precízni pri študovaní z návodu a pri postupnom umiestňovaní svetiel. Už ich máte na mieste?!   

Komentovať