Prečo si zvoliť práve Vietnam?

Naporúdzi je množstvo dôvodov, prečo by ste mohli tento rok cestovať práve do Vietnamu. Môžete si vybrať z početných ponúk niektorej cestovnej agentúry, alebo sa rozhodnúť pre individuálnu turistiku sami, vo dvojici alebo v menšej skupinke. A prečo to stojí za to? Pretože ide o destináciu s cenovou dostupnosťou, neuveriteľnou prírodou, zaujímavou kultúrou, históriou a každodennou prítomnosťou.

vietnam

Vietnam dokáže udivovať.

Vietnam je jednoducho krásny

Pestrosť prírodných foriem a úkazov je doslova výnimočná. Rozľahlé pohoria na severe lemované bujnými lesmi sú posiate jazerami, riekami a fascinujúcimi terasovitými ryžovými políčkami. Vápencové veže a útesy v známej zátoke Ha Long („Dračia zátoka“) sú  pre cestovateľov a milovníkov prírody lokalitou na jednom z popredných miest ich zoznamu. Vietnam je aj domovom pre rozsiahly systém prírodných jaskýň v oblasti Dong Hoi. Vrchoviny okolo Da Lat sú plné lesov, prírodných skalných tobogánov, vodopádov a jazierok. Pláže pozdĺž pobrežia sú jedny z najlepších na svete. Vietnamský ostrov Phu Quoc je domovom opíc, národného parku. Ostrov je obklopený sotva dotknutými plážami a čistými vodami oceánu.

vietnam

Vietnam sú aj krásne pláže.

Vo Vietname sa nedá nudiť

Okrem návštevy krásnych prírodný miest, ochutnávaním miestnej kuchyne, zhliadnutím lokalít pripomínajúcich nedávnu históriu, môžete len tak oddychovať na niektorej z pláží. Požičať si kajak, zaplávať si alebo skúsiť rekreačné potápanie a objavovať krásu pod morskou hladinou. Potápanie, šnorchlovanie a windsurfing sú atraktívne možnosti pri pobyte na plážach Nha Trang a Phu Quoc. Návštevy kaňonov a výlety na motorke sú obľúbené hlavne u tých mladších cestovateľov. Spestrením sú prechádzky a nákupy v tradičných dedinkách, počúvanie živej hudby, tradičné tanečné a vodné bábkové predstavenia. Skúste si navariť niečo skutočne miestne a obohatiť si tak svoju vlastnú kuchyňu po návrate domov. Každý návštevník Vietnamu si jednoducho príde na svoje, je z čoho vyberať. Občas tu máte dojem, že domáci sa skutočne cieľavedome venujú cestovnému ruchu. Vytvárajú atmosféru a krajinu takú, aby bola príjemná pre všetkých dovolenkárov.

Komentovať