Prečo si vybrať práve dovolenku Maurícius?

Na našej planéte existujú skutočne prekrásne miesta, ktoré by chcel aspoň raz za život navštíviť asi každý. To, čo ľudia najčastejšie hľadajú a s úžasom obdivujú, sú najmä exotické ostrovné destinácie, kde môžu zažiť dokonalý relax a skutočnú tropickú oázu. Jedným z takýchto miest je bezpochyby aj Maurícius – sopečný ostrov ležiaci v Indickom oceáne. O jedinečnú atmosféru tohto ostrova sa, tak ako vo väčšine exotických destinácii, stará okolité prostredie, panenská príroda s bujnou tropickou vegetáciou a dych berúce scenérie belostných pláží obmývaných azúrovo modrým oceánom v kombinácii s luxusom komfortných hotelových rezortov. Dopriať si však takéto exkluzívne dovolenky nie je žiadny špás a tak je potrebné počítať s tým, že budete musieť načrieť do peňaženky poriadne hlboko. Buďte si však istý, že táto investícia rozhodne stojí zato a zážitky, ktoré vám Maurícius ponúkne, sú určite nezabudnuteľné pre každého, kto tento skvost Indického oceánu navštívil.

maurícius

Nádherné pláže na ostrove Maurícius si zamilujete.

Ostrov Maurícius – krásny, jedinečný, úžasný…

O ostrove Maurícius sa dá hovoriť jednoznačne len v superlatívoch, pretože leží v tropickom pásme, čo sa podpísalo nielen na jeho celkovom vzhľade, ale aj na počasí, ktoré tu panuje a tak je dovolenka vhodná ako celoročná destinácia, kde teploty mora spravidla neklesajú pod 22°C (stabilne sa teploty mora pohybujú v rozmedzí od 22 do 27°C). Okrem príjemne vyhriateho, priezračného mora a pláží s jemným pieskom však ostrov ponúka krásne miesta aj vo vnútrozemí ostrova, preto sa oplatí plánovať výlety aj týmto smerom, napr. k nádherným vodopádom a do tropických pralesov, kde môžete pozorovať aj exotické druhy opíc a vtákov.

maurícius 1

Na ostrove Maurícius zažijete nádherné chvíle.

Prečo práve Maurícius?

Ostrov Maurícius svojou rozlohou nie je vôbec veľký a pritom ponúka toľko krásnych a jedinečných miest… Jeho rozloha navyše turistom ponúka možnosť precestovať bez problémov aj celý ostrov a vidieť tak z neho maximum. Výhodou je, že tu nenájdete davy turistov ako v iných prímorských letoviskách a tak si môžete užiť naozaj nerušenú a pokojnú exotickú dovolenku. Po ostrove sa môžete pohybovať v akomkoľvek oblečení, jedine pri vstupe do mešít a chrámov je potrebné dodržať miestne pravidlá.

Komentovať