Prečo sú vzduchovky ako zbrane také obľúbené?

Vzduchovky sú v našich končinách obľúbené zbrane. Hlavne starší si pamätajú, že vzduchovka kedysi bola skoro v každom dome. Zapríčinené to bolo zložitosťou zaobstarania si silnejšej strelnej zbrane. Na kúpu a vlastnenie vzduchovky na Slovensku stačí iba dosiahnutie veku 18 rokov. Toto sa doteraz nezmenilo, a preto je vzduchovka stále obľúbenou a predávanou zbraňou.

Dôvody na kúpu vzduchovky

vzduchovky

Terčová streľba zo vzduchovky

Majitelia a budúci majitelia si vzduchovky kupujú z rôznych príčin. Podľa dôvodov by sa teda dali rozdeliť do 5 skupín:

Terčová streľba

Vzduchovky sa pri terčovej streľbe radia k najpresnejším zbraniam na trhu. Na Slovensku, ale aj vo svete existuje množstvo streleckých klubov, ktoré sa venujú práve terčovej streľbe zo vzduchových zbraní. Tento šport je dokonca aj olympijskou disciplínou. Takže nečudo, že má aj veľké množstvo amatérskych nadšencov.

Lov drobných škodcov

So vzduchovkou je lov drobných škodcov jednoduchší a bezpečnejší ako s palnou zbraňou. Použitie palnej zbrane je aj v určitých oblastiach zakázané vzhľadom na bezpečnosť. Teda využitie vzduchovky je jedinou alternatívou.

Streľba pre zábavu

Pre jednoduchosť vzduchovky je možné strieľať prakticky všade. So vzduchovkou môžete cestovať a užiť si zábavu zo streľby kdekoľvek s priateľmi. Na streľbu stačí aj záhrada 10 x 10 metrov. Tu je možné strieľať bez ohrozenia suseda alebo iných ľudí. Vďaka tomu, že strieľať môžete aj doma, je tréning jednoduchý a pri cene streliva aj lacný.

Strelecký tréning

Vďaka vzduchovke je tréning správnych streleckých návykov jednoduchý a lacný. Preto sa vzduchovka stala obľúbeným nástrojom pre všetkých športových a rekreačných strelcov. A to nie len vzduchových, ale aj palných zbraní.

Strelecká bezpečnosť

vzduchovky

Vďaka krátkemu dostrelu sú vzduchovky celkom bezpečné

Vďaka dostrelu väčšiny vzduchoviek kratšiemu ako 400 metrov a ľahkej strele, sa pri vašom tréningu na záhrade môže cítiť bezpečne aj suseda. Ďalšou výhodou vlastníctva vzduchovky oproti palnej zbrani, je nižšie riziko ukradnutia vzduchovky a ňou možné spáchanie trestného činu. Rovnako je aj jednoduchšie držanie streliva do vzduchovky, ktoré neobsahuje trhaviny a výbušniny.

Vzduchovky sú pre tieto vlastnosti stále obľúbenými zbraňami. A čo vy, už máte svoju vzduchovku? Ak nie, jednoducho si ju môžete zakúpiť aj prostredníctvom internetu. Napríklad tu.

Komentovať