Prečo sa rozhodnúť pre taktické nože

Označenie určitých druhov nožov pod označením „taktické“ jednoznačne naznačuje, že sa nejedná o nože na bežné používanie. Taktický nôž nie je len obyčajný nôž. Dokonca to nie je ani alebo len nôž určený pre „survival‘ alebo ‚outdoor“ aktivity. Taktické nože sú určené na používanie v extrémnych situáciách. Rovnako ako pri výbere iných taktických pomôcok a vybavení, aj pri výbere takéhoto noža je potrebné veľa premýšľať. Nebolo by vôbec rozumné vstúpiť do najbližšieho armyshopu a kúpiť si prvý nôž, ktorý tam zbadáte. Zapáči sa vám hlavne preto, že vyzerá na prvý pohľad doslova skvele. Ale vôbec to nestačí, je to málo. Oficiálne je taktický nôž s jednou alebo viacerými vojenskými funkciami. Je navrhnutý špeciálne pre použitie v extrémnych podmienkach. Môže byť použitý ako bojová zbraň. Rovnako ľahko sa dá použiť aj na úžitkové účely. A teda aj milovníci outdorových akvivít ho majú vo svojej základnej výbave do terénu.

nože
Veľmi obľúbené sú aj multifunkčné nože

Ako si vybrať najlepší taktický nôž

Taktické nože skutočne patria do určitej špecializovanej kategórie. Existuje trocha iný súbor kritérií, ktoré musíte mať na pamäti, keď sa chystáte takýto nôž si zabezpečiť. Pri výbere taktického noža je dôležité zvážiť najčastejšie situácie použitia. Takmer každá čepeľ môže slúžiť v prípade nutnej sebaobrany. Zamerajte sa na činnosti, ktoré plánujete vykonávať pravidelne. Výber nožov je veľký a pestrý a určite si každý dokáže vybrať taký vzor, ktorý mu sadne do ruky a bude mu vyhovovať.

nože
Kvalitné nože vám vydržia po dlhú dobu

Materiál, rukoväť a čepeľ

V prvom rade nemožno podceniť kvalitu materiálov použitých vo vašom taktickom noži. Damašková oceľ je vysoko cenená odborníkmi na celom svete, pričom niektorí ju považujú za najlepší dostupný materiál čepele. Medzi ďalšie vysokokvalitné materiály čepele pre taktické nože patrí High Carbon, Sandvik a oceľ AUS-8. Rukoväť vášho taktického noža musí spĺňať dve samostatné funkcie. Musí byť ergonomická, aby sa pohodlne držal v ruke. A musí byť priľnavá, aby sa pri manipulácii nekĺzala. Dôležité sú aj dizajnové prvky Zatiaľ čo výber noža s odolným materiálom, ergonomickou a nekĺzavou rukoväťou je úplne zásadný, podstatný je aj samotný dizajn noža, ktorý si vyberiete.

Komentovať