Praktické, univerzálne a štýlové komody pre vaše bývanie

Komody sú veľmi praktickým, funkčným a univerzálnym typom interiérového nábytku, ktorý je možné postaviť takmer kdekoľvek, či už je to spálňa, detská izba, pracovňa, obývacia izba, chodba či predsieň. Komoda je dokonca veľmi dobre využiteľným nábytkom aj v atypicky riešených, napr. podkrovných, priestoroch, kde ich optimálna výška priam predurčuje na umiestnenie k stenám pod šikmým, skoseným stropom. Komoda však nie je jedinečná len tým, že je možné ju umiestniť všade tam, kde skrine s klasickou výškou nemajú šancu, ale aj širokou škálou výberu rôznych parametrov. To znamená, že si môžete vybrať presne podľa svojich požiadaviek, čo sa týka výšky, šírky a hĺbky. Napr. do užšej chodby či malej predsiene si vyberiete komodu s minimálnou hĺbkou, kým v obývacej izbe si môžete dopriať aj naozaj majestátny a masívny kúsok tohto typu nábytku.

komody

Ku stene či do priestoru? Komody sa proste hodia všade

Nábytok, ktorý vám poskytne potrebný úložný priestor

Komody vám dokážu poskytnúť potrebný a veľmi dobre prístupný úložný priestor v podobe zásuviek, skriniek, poličiek alebo kombináciou viacerých týchto možností takmer na čokoľvek. Výborne napr. poslúžia ako bielizník v spálni na uskladnenie spodného prádla, ponožiek, prípadne posteľnej bielizne, ale priestranné komody sú veľmi vhodné aj pre umiestnenie bežného oblečenia, ako sú napr. tričká, mikiny, svetríky, tepláky či športové oblečenie. V jedálni či obývacej izbe je komoda vhodná napr. ako príborník, kde máte odložený sviatočný príborový servis, ale aj rôzne svietniky, servítky, prestierania a všetko potrebné k stolovaniu či dokonca vianočné dekorácie a ozdoby. Aj v predsieni či na chodbe určite oceníte miesto, kde môžete odkladať všetky čiapky, rukavice, šatky a šáliky či kabelky.

komody

Elegantné riešenie do obývačky

Komody a ich esteticko-dekoračná funkcia v bývaní

Možností, ako využiť komodu v interiéri je naozaj mnoho a záleží len na vás, na aký účel si komodu zadovážite alebo pre aké rozmery či vnútorné vybavenie sa rozhodnete. Nezanedbateľným faktom však zostáva, že štýlové komody v rôznych dezénoch plnia aj estetickú a dekoračnú funkciu v bývaní a to nielen svojim dizajnom, ale aj možnosťou umiestniť na komodu rôzne dekoračné predmety, ako sú napr. svietidlá, fotorámiky, kvety či romantické svietniky.

 

 

Komentovať