Pracovné ponuky pre Nemecko zaujmú každého

Nemecko vždy víta prisťahovalcov pre účely práce a zamestnania. Keďže ide o najväčšiu európsku a 5. najväčšiu ekonomiku sveta, v Nemecku je množstvo kariérnych príležitostí pre cudzincov so špecializovanými kvalifikáciami alebo zručnosťami. Nemecko má tiež jednu z najvyšších mier nezamestnanosti v Európskej únii . To poukazuje na bohaté pracovné ponuky pre Nemecko a dostatok príležitostí pre každého uchádzača. Ak premýšlate nad prácou v zahraničí, populárnou voľbou sú pracovné agentúry. Budete potrebovať zväčša len doklad o zdravotnom poistení, cestovný pas a doklad o absolvovaní štúdia z príslušnej školy. Zvyšok práce za vás spraví agentúra.  

pracovné ponuky pre Nemecko
Pracovné ponuky Nemecko ponúkajú aj práce na stavbe

Pracovné ponuky pre Nemecko sú rozmanité 

V Nemecku sídlia niektoré z najväčších svetových spoločností a je predovšetkým veľmocou v automobilovom sektore. 90 % podnikov v Nemecku tvoria malé a stredné podniky, ktoré poskytujú 2/3 všetkých pracovných príležitostí v krajine. Podľa nemeckej agentúry pre zamestnanosť potrebuje krajina každý rok príchod viac ako 400 000 kvalifikovaných pacovníkov, aby uspokojila dopyt po pracovnej sile. Tento dopyt má viacero dôvodov vrátane starnutia obyvateľstva, ale tým najdôležitejším motorom pracovných príležitostí je silná nemecká ekonomika. Ak sa pýtate, ako dlho trvá získanie práce, odpoveď znie – je to rôzne. Ak používate online portály, pár mesiacov je reálny časový rámec. Ak využijete agentúru, čas vášho odchodu môže byť kratší. 

pracovné ponuky pre Nemecko
Pracovné ponuky pre Nemecko sú rozmanité

Aké produktívne je Nemecko? 

Nemecko sa považuje za jednu z najproduktívnejších ekonomík sveta – čo znamená, že má veľmi vysokú úroveň produkcie na jednotlivého pracovníka. Len pre ilustráciu – britskí pracovníci dosiahnu za päť dní to, čo Nemci za štyri. A to platí takmer vo všetkých nemeckých odvetviach. Táto silná ekonomika sa opiera o rôzne sektory vrátane letectva a výroby automobilov, informačných technológií, biologických vied a farmácie, logistiky, zdravotníctva, poľnohospodárstva, udržateľnej energie či digitálneho marketingu. Táto rozmanitosť znamená, že je potrebná široká škála zručností a spoločnosti riešia nábor po celom svete. 

Komentovať