Pracovné oblečenie pre každodenné nosenie

Na trhu existuje veľa výrobcov, predajní či e-shopov, kde nájdete pracovné oblečenie. Pri výbere pracovného odevu je dôležité sa v ňom cítiť dobre, mať dostatok pohybu a prípadne mať aj vhodne umiestnené vrecká. Prečo by ale malo byť dôležité aj to, ako pracovné oblečenie vyzerá? Pre domácich majstrov je pracovný odev len ďalším kusom do šatníka, a na vzhľade či dizajne im vôbec nezáleží. Ide tu predovšetkým o funkčnosť. Pokiaľ ale vlastníte firmu, alebo sa v pracovnom oblečení stretávate aj so zákazníkmi, tak by vás mal riadne reprezentovať. Pracovný oblečenie totiž môže byť aj veľmi silná vizitka a odrazovým mostíkom pre budúcu spoluprácu.

pracovné oblečenie
Montérková nepremokavá bunda ako obľúbené pracovné oblečenie

Bežné pracovné oblečenie

Medzi bežné pracovné oblečenie sa radia napríklad klasické montérky. Tie môžete kúpiť v rôznych variantoch či už len nohavice do pásu, alebo ako celú montérkovú kombinézu. Veľmi obľúbené sú montérky na traky v kombinácii s bundou. Bežné pracovné odevy nájdu veľmi široké využitie v autodielni, na záhrade i na stavbe. Jedná sa o najuniverzálnejší pracovný odev. Niekedy je vhodné vybrať taký typ, ktorý má zosilnenú vrstvu v oblasti kolien a lakťov, aby sa predišlo prílišnému opotrebovaniu týchto najviac skúšaných častí oblečenia. Pokiaľ sa chystáte pracovať v chladnejších teplotách, môžete síce zvoliť bežné pracovné oblečenia a pod neho pridať izolačnú vrstvu, ale je možné, že vám odev nedá toľko priestoru na pohyb. Skúste sa teda poobzerať po pracovnom odeve s už zabudovanou vrstvou, ktorá vás zahreje.

pracovné oblečenie
Zateplené pracovné oblečenie

Reflexné pracovné oblečenie

Tiete pracovné odevy vynikajú svojim materiálom, ktorý výborne odráža svetlo a tým zvyšuje vašu viditeľnosť. Reflexné odevy sú šité z výrazných farieb s doplnkami vo forme reflexných pruhov. Sú prípady, keď je reflexná vesta nevhodná na použitie ale pritom nevyhnutná. Je tomu tak napríklad u zváračov, ktorí potrebujú mať vrchný materiál z nehorľavého materiálu, ale zároveň byť viditeľní. V takýchto prípadoch poslúži elastický reflexný kríž, ktorý zaberie iba menšiu plochu na odeve, a pritom má všetky predpísané parametre pre viditeľnosť.

Komentovať