Pracovná obuv by sa nemala podceňovať

Okrem pracovných odevov je v otázke bezpečnosti práce veľmi dôležitá aj pracovná obuv. Práve tá je veľakrát veľmi podceňovaná. A treba podotknúť, že v niektorých povolaniach môže tento fakt priniesť veľké nebezpečenstvo. Pracovná obuv je špecifická pre každú pracovnú činnosť. Pri výbere je vhodné postupovať s maximálnou rozvahou, aby ste si vybrali takú obuv, ktorá bude pre vás maximálne bezpečná a efektívna. Každý zamestnanec by mal mať na pracovisku natoľko kvalitné podmienky, aby dokázal odvádzať rovnako kvalitnú prácu pre svojho zamestnávateľa. Dobré pracovné podmienky sa totiž odrážajú aj na spokojnosti zamestnanca pri výkone práce. Pri kúpe a výbere pracovných topánok je dôležité dbať na kvalitu materiálu. Samostatnou kapitolou je pohodlie, čiže komfrot, ktorý by vám tento pár pracovných topánok mal dopriať. 

pracovná obuv
Kvalitná pracovná obuv vám nepokazí deň

Oplatí sa investovať do lepšej bezpečnostnej obuvi?

Netreba zabúdať, že bezpečnostnú obuv používate asi 8 hodín denne, 5 dní v týždni, hovoríme spolu o 40 až 50 hodinách týždenne. Zdravie vašich nôh stojí v každom prípade za investíciu, pretože práca s nohou ktorá bolí znamená zlé fungovanie, menej práce a v niektorých prípadoch úplna neschopnosť práce.  Ak by pracovná obuv vydržala v priemere rok a stála aj 80 euro, neoplatí sa investovať 40 centov denne za vaše zdravie, efektivitu, produktivitu? Asi áno, a v skutočnosti sa deje častejšie ako v minulosti, že pracovníci preferujú minúť viac peňazí na pracovnú obuv, ktorá im zabezpečí dokonalú ochranu a bezpečnosť.

pracovná obuv
Pracovná obuv Bennon

Kvalitné topánky sú základom zdravej chôdze

Kvalitná pracovná obuv musí mať tie správne vlastnosti aj z ergonomického pohľadu. Topánka sa musí ohýbať práve tam, kde naše chodidlo. Aj naše prsty potrebujú pohodlie počas chôdze. Správny strih topánky kopíruje tvar nohy, čím sa dá predísť pľuzgierom a otlakom prstov. Topánka potom dobre sedí na nohe  a má správnu dĺžku a šírku. Prsty aj päta potrebujú mať okolo seba niekoľko milimetrov priestoru.

Komentovať