Práca sa dá nájsť vždy

Zamýšlate sa nad tým, ktorá práca bude pre vás najprínosnejšia a pomôže vám dosiahnuť vaše dlhodobé kariérne ciele? Kde sa budete cítiť dobre každý deň a ktorý zamestnávateľ zdieľa vaše profesionálne hodnoty? Nepozerajte sa len na názov pracovnej pozície, pretože v rôznych spoločnostiach môže znamenať rôzne veci. Zamerajte sa na špecifiká popisu práce a konkrétne pracovné skúsenosti a zručnosti, ktoré získate. Väčšinu nášho času venujeme práci – maximalizujte návratnosť investícií zo svojho drahocenného času napĺňajúcou sa kariérou. Nezabudnite tiež zohľadniť rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Získajte vždy čo najviac informácií. 

práca
Práca vyžaduje informácie

Práca a pracovná agentúra 

Základným účelom pracovnej agentúry je pomôcť uchádzačom o zamestnanie nájsť novú prácu a zároveň pomôcť spoločnostiam nájsť perfektného človeka na ich otvorené pozície. Agentúry majú veľa sietí – každý konzultant vždy využíva naplno tieto siete, aby vám pomohol spojiť sa so správnymi ľuďmi. V agentúre vám okrem iného poradia, na ktorú pozíciu máte najväčšie šance, ušetríte tým váš čas. Tiež vám pomôžu zostaviť profesionálny životopis a pripravia vás na pohovor. Pohovor zorganizujú za vás, odpadáva vám rozosielanie životopisov a čakanie na odpovede. Pracovné agentúry majú vo svojich ponukách často pozície, na ktoré by ste inak ani nemali dosah. Množstvo firiem totiž dnes už preferuje zamestnancov iba cez pracovné agentúry. Okrem toho, ak stratíte prácu nie vašim zavinením, pracovná agentúra vám pomôže nájsť novú doslova zo dňa na deň. 

práca
Práca v stavebníctve je väčšinou zárukou nadpriemerného platu

Nepozerajte však striktne iba na plat 

Výška platu prezentovaná zamestnávateľom je takmer vždy prvoradá, ale kompenzácia a bonusy sú niekedy oveľa viac ako výška platu. Celková kompenzácia môže zahŕňať zdravotné poistenie, platené voľno, bonusy, zamestnanecké zľavy, príspevky na auto a ďalšie výhody. Spočítajte si to poriadne – práca, ktorá vypláca vysoký základný plat, ale núti vás platiť si väčšinu cestovných a iných nákladov z vlastného vrecka, alebo vám poskytuje len minimálnu dovolenku, môže byť pre vás vo finále zlý obchod. 

Komentovať