Posteľ pre deti vyberajte najmä kvalitne

Najzákladnejším druhom nábytku pre dieťa je posteľ, ktorá musí zabezpečiť podmienky pre kvalitný spánok. Nejde však iba o samotnú posteľ, ale aj o rošty a matrac, pretože tie sú rovnako podstatné. Posteľ pre deti by mala byť pohodlná, bezpečná, kvalitná a mala by sa vášmu dieťaťu páčiť – veď koniec-koncov iba ono bude na nej každú noc spávať, tak nech zaspáva s úsmevom. Myslite na to, že za kvalitnú detskú posteľ je lepšie si trochu priplatiť, šetriť môžete na ostatnom nábytku v detskej izbe, no určite nie na posteli. Pri kúpe si všímajte predovšetkým jej kvalitu a materiál z ktorého je vyrobená. A hoci je niekedy naozaj ťažké zorientovať sa v dnešnej širokej ponuke, nie je to nemožné.

detská posteľ

Dizajnová detská posteľ ktorú si dieťa zamiluje.

Posteľ pre deti – kvalitný materiál je základ

Keď kupujete posteľ pre deti, všímajte si predovšetkým kvalitu použitého materiálu, pretože práve od toho záleží pevnosť, stabilita ako aj životnosť detskej postele. Ak hľadáte kvalitu, voľte drevo. Ide totiž o prírodný materiál, ktorý sa hodí do akýchkoľvek interiérov bez ohľadu na to v akom štýle sú zariadené. Drevo navyše vyniká svojimi vlastnosťami – má dlhú životnosť, je odolné a dokonale stabilné. Vyberať môžete dubové, bukové, smrekové či borovicové postele pre deti, záleží len na vás, koľko peňazí ste ochotní za posteľ minúť. Borovica a smrek sú mäkké dreviny a zaplatíte za ne podstatne menej ako za posteľ z tvrdého dubového masívu. Samozrejme na výber máte aj iné druhy dreva, stačí si prezrieť ponuku.

detská posteľ

Jednoduchá detská posteľ pre vaše dieťa.

Posteľ pre deti a jej rozmery

Pri hľadaní vhodnej detskej postele treba klásť dôraz nielen na materiál, ale aj na rozmer postele. Nevyberajte posteľ, ktorá je príliš nízka, pretože odporúčaná výška postele od podlahy je min. 30 cm. Posteľ pre deti však musí byť aj dostatočne široká, aby malo vaše dieťa počas spánku čo možno najväčší komfort (ideálne aspoň 90cm) a samozrejme netreba zabúdať na vhodnú dĺžku postele. Všeobecne sa uvádza, že posteľ pre deti by mala byť minimálne o 15 cm dlhšia než je aktuálna výška dieťaťa, no omnoho lepšou voľbou je siahnuť po väčšej rezerve alebo po takej detskej posteli, ktorá bude rásť spolu s vašim dieťaťom. Rozťahovacie postele šetria miesto, keď je dieťa malé a ako rastie, môžete posteľ predlžovať.

Komentovať