Pomôže antikoncepcia pri nevhodne načasovanej perióde?

antikoncepcia

Hormonálna antikoncepcia

Naplánovali ste si dovolenku, no zistili ste, že presne na tie dni vám vychádza vaša perióda. Niektoré ženy takúto situáciu považujú za katastrofu, iným je to celkom jedno. Vy, ktorým to jedno nie je, nepanikárte, existuje totiž antikoncepcia, ktorá vám pomôže tento problém vyriešiť.

Existuje mnoho druhov antikoncepcie, ktoré ženu chránia pred nechceným otehotnením. V prípade, že sa však predsa len „šmykne“ existujú aj tabletky, ktoré sa o tento problém postarajú, dokonca až do 72 hodín po styku. Ženy však majú aj iný problém a tým je menštruácia počas dovolenky. Hoci menštruácia ženu neobmedzuje v tom, aby vykonávala rôzne činnosti, predsa len to je otravné a dovolenku si nevychutná tak, ako by ste chcela.

Hormonálna antikoncepcia kombinovaná alebo jednozložková

Riešením je antikoncepcia, pomocou ktorej môžete menštruáciu na niekoľko dní oddialiť. Jej výber záleží od toho, akú (ak vôbec) antikoncepciu užívate teraz. Ak napríklad užívate kombinovanú hormonálnu antikoncepciu, môžete urobiť to, že si medzi dvoma balíčkami nedáte 7 dňovú pauzu ako obvykle, ale budete pokračovať v užívaní. Bez pauzy by ste ale nemali po sebe užiť viac ako 2 balíky. Toto však nemôžete urobiť ak užívate jednozložkovú antikoncepciu. V takomto prípade je riešením buď prechod na kombinovanú antikoncepciu, alebo užívanie iných liekov (pozri nižšie).

Tabletky na oddialenie menštruácie

antikoncepcia

Antikoncepcia zachráni vašu dovolenku

Ak patríte medzi ženy, ktoré hormonálnu antikoncepciu neberú, oddialiť menštruáciu kvôli dovolenke je možné aj inak. Existujú na to špeciálne tabletky, ktoré sa volajú Norethisterone. Ak tabletky chcete brať pre účel oddialenia menštruácie, odporúčajú sa brať cca 2 tabletky denne. Je potrebné ich začať užívať minimálne 3 dni predtým, než by menštruácia mala normálne začať a užívať ich počas celého žiadaného oddialenia. Menštruácia by sa mala dostaviť cca 2-4 dni po skončení užívania. V prípade komplikácií alebo neistoty sa obráťte na svojho gynekológa.

Ak si teda chcete dovolenku, nech už by to malo byť kdekoľvek, užiť plnými dúškami a bez zbytočných problémov, obráťte sa na niektorú z týchto možností. Antikoncepcia je tu preto, aby nám uľahčovala život, tak prečo to nevyužiť?

Komentovať