Poľovníctvo

jagdreisenPoľovníctvo je odbor zaoberajúci sa chovom, lovom a zušľachťovaním divej zveri.  Kedysi lov znamenal hlavný zdroj obživy. V tom období sa lovili dnes už vyhynuté živočíchy ako napríklad mamut, ale tiež los, sob, jeleň alebo bobor. Neskôr sa lov obmedzil vďaka pestovaniu rôznych plodín. Postupne sa rozvíjali aj lovecké zbrane ako napríklad luk, šíp, oštep,  sekera alebo nôž.

Lov  na  Slovensku je rovnako rozšírený ako aj v zahraničí. Veľkým lákadlom pre poľovníkov je lov v zahraničí. Lov exotických zvierat prináša poľovníkom skutočný zážitok, napríklad lov v Namibii v Afrike. O loveckej sezóne a loveckých zájazdoch sa môžete dozvedieť aj prostredníctvom spoločnosti FAHA.

Táto spoločnosť organizuje niekoľko loveckých zájazdov ročne do krajín ako je Južná Afrika, Maurícius, Švédsko, Canada, Namibia ale aj európske krajiny ako je naše Slovensko, Slovinsko, Česká Republika, Maďarsko a tiež Škótsko, Anglicko, Rakúsko a iné. Ak ste aj vy milovníkom poľovníctva a lovu divej zveri, prezrite si stránky faha-jagdreisen a pridajte sa k skupine cestovateľov, ktorí spoznávajú zahraničné krajiny trochu inak.

No Responses

Komentovať