Poľovnícky zájazd v južnej Afrike

Poľovnícke zájazdy sú čoraz obľúbenejšie aj v našich končinách. Poľovníka nezaujíma iba možnosť poľovať v rámci revíru poľovného združenia, ktorého je členom. Poľovník sa v súčasnosti snaží minimálne poľovať ako hosť v revíroch iných združení. Alebo ako je čoraz modernejšie aj u nás začína vyhľadávať možnosti poľovať v zahraničí, napríklad v južnej Afrike.

polovanie-juzna-afrikaPoľovačka v zahraničí je určite zaujímavým a rozhodne nie bežným spestrením života poľovníka. Hoci už často cestujú poľovníci za svojimi trofejnými úlovkami v rámci Európy. Životným snom mnohých poľovníkov je práve Afrika. Veď kto by netúžil mať doma trofej vlastnoručne uloveného leva, zebry či nosorožca? Toto je už vďaka súčasný možnostiam jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Poľovanie v Juhoafrickej republike

Pre väčšinu poľovníkov túžiacich po love zveri z veľkej päťky je určite vysnívanou destináciou južná Afrika. Práve tu je možnosť uloviť tie najkrajšie trofejné kusy zveri. Hlavne v Juhoafrickej republike pochopili tieto predpoklady a vytvorili podmienky špeciálne pre poľovníkov zo zahraničia.

Hoci odporcovia loveckých fariem hovoria a systematickom pytliactve. Štatistiky hovoria o niečom úplne inom. Od zavedenia loveckých fariem je výskyt pytliactva výrazne obmedzený a aj stavy zveri majú rastúcu tendenciu. Dokonca je dokázané, že riadeným lovom sa zabránilo vyhynutiu niektorých druhov zveri.

Ako sa dostať na poľovačku do južnej Afriky

polovanie-juzna-afrika

Keď už sa poľovník rozhodne ísť loviť do tejto pre našinca exotickej destinácie je potrebné si uvedomiť jednu základnú vec. Hoci letenku si vie zabookovať každý sám, ale vybaviť si všetky potrebné povolenia a dojednať všetky detaily nemusí byť práve najjednoduchšie. Preto je často krát jednoduchšie a vzhľadom na skúsenosti aj lacnejšie dohodnúť sa na zorganizovaní zájazdu s cestovnou kanceláriou.

Vo väčšine krajín v Európe už fungujú aj špeciálne poľovnícke cestovné kancelárie. Tu vďaka skúsenostiam dokážu pripraviť vašu vytúženú poľovačku presne podľa predstáv klienta. Veď na poľovačku sa ide človek hlavne zabaviť a nemá záujem riešiť bežné problémy. Tak prečo starosti nezveriť profesionálom a poľovačku si iba užívať.

Komentovať