Poľovnícke čiapky vás zohrejú a spravia nenápadnejším

Ste lovec, poľovník alebo len milujete vychádzky do prírody? Potom isto potrebujete čiapku vhodnú do každého počasia ktorá vás nielen dokáže ochrániť, ale je tiež slušivým doplnkom, napríklad v army štýle. Keď poľujete v chlade a snehu, potrebujete poľovnícku čiapku, ktorá vás zahreje. Poľovnícke čiapky sa hodia samozrejme aj do dažďa a odolné materiály vám zaisťujú dlhú životnosť. Poľovnícke čiapky existujú aj v maskáčovom prevedení, baseballového typu, do snehu i do lesného prostredia. Vybrané poľovnícke čiapky, klobúky a šiltovky majú prvky, ktoré zvyšujú bezpečnosť počas loveckej akcie.

poľovnícke čiapky
Poľovnícka zateplená baranica

Nielen poľovnícke čiapky

Okrem čiapok sú na lov vhodné aj iné typy ochrany hlavy ako klobúky, pletené čiapky, ušianky či čiapky so sieťkou cez tvár. Na každý lov sa hodí niečo iné. Ak lovíte vodné vtáky, budete potrebovať čiapku v kamufláži alebo v zemitom odtieni. Na výber máte veľa štýlových možností. Šiltovka vám zasa pomôže udržať slnko mimo vašich očí. Pletená čiapka efektívne zahreje vaše uši a hlavu, keď poľujete v chladnejšom počasí alebo skoro ráno. Klobúky vám skvele ochránia vašu tvár a hlavu pred spálením. K dispozícii sú tiež nepremokavé čiapky, ak chcete investovať trochu peňazí do svojej loveckej čiapky. Túto investíciu isto oceníte počas dlhého lovu a čakania.

poľovnícke čiapky
Poľovnícka čiapka – Flat Cap

Vhodné materiály

Pri kúpe poľovníckej čiapky sa držte ďalej od bavlny. Ak bavlna navlhne alebo zvlhne úplne, bude vám zima, ktorej sa len tak ľahko nezbavíte. Preto zvážte radšej vlnu alebo polyesterový materiál. Niektoré poľovnícke čiapky disponujú krčným zateplením, čo celkom určite oceníte v chladnejšom počasí a tam, kde fúka silný vietor. Krčné partie patria k tým najhoršie chráneným, preto je takáto čiapka veľmi dobý nápad. Poľovnícke čiapky majú štýl, ktorý dokážu oceniť lovci všetkých kategórií, ako napríklad rybári či turisti. Sú pre všetkých, ktorí chcú zapadnúť do prírody a radi by sa tam cítili v maximálnom pohodlí.

Komentovať