Poľovanie v Južnej Afrike: Ako sa správne pripraviť

Poľovanie v každej oblasti sveta má svoje špecifiká, rovnako je to aj v Južnej Afrike. Preto je pre poľovníka dôležité si podľa toho pripraviť aj výstroj. Aby sa nestalo, že z naplnenia si poľovníckeho sna sa stane nočná mora.

Zbrane a munícia

Vzhľadom na pestrosť zvery na čiernom kontinente je výber kalibru a striel nesmierne dôležitý. Aj tu však platí, že toto pravidlo nie je úplne najpresnejšie a často krát zohráva dôležitejšiu úlohu umiestnenie zásahu.

Pri takejto poľovačke nepôjdete loviť iba jeden druh, preto je dôležité nájsť si univerzálnu zbraň. Pri love v Afrike je najbežnejšia streľba na menšie vzdialenosti, kde sa často strela stretne pred zásahom s prekážkou, z tohto dôvodu sa odporúča využitie najťažšej strely v danom kalibre. Ako najuniverzálnejšia a najvhodnejšia puška vychádza stará osvedčená .375 H & H. Táto puška je aj medzi profesionálnymi poľovníkmi označená ako najuniverzálnejšia voľba na poľovanie do Afriky.

Vzhľadom na požiadavku na veľkú prenikavosť a dostatočnú deformáciu strely sa výber rapídne zmenšuje. Z toho vyplýva využitie najkvalitnejšieho streliva s riadenou deformáciou a minimálnou fragmentáciou. Toto zabezpečí, že strela sa po zásahu zdeformuje do kompaktného hríbového tvaru.

Základom vynikajúceho zásahu je dostatočný tréning a správne nastrelená zbraň s muníciou. Preto treba byť s puškou dokonale zladený a dokázať strieľať bez stojanu.

Správne oblečenie na poľovanie

Aj keď trh s kvalitným poľovníckym oblečení ponúka množstvo technologicky dokonalých výrobkov.  Na poľovanie v Afrike sa najlepšie osvedčila obyčajná bavlna. Tento materiál je dostatočne tvrdý a čo je najdôležitejšie odolný voči roztrhaniu. Treba si uvedomiť, že v Afrike majú všetky rastliny tŕne a teda aj to najkvalitnejšie oblečenie môže po jazde džípom skončiť roztrhané na franforce. Pri výbere farieb treba dbať na tlmené farby ako olivová a kaki. Obuv treba voliť pevnú vyššiu, pokiaľ preferujete skôr nižšiu je vhodné si zaobstarať kožené štucne, ktoré kúpite lacno aj na mieste.

 

To najdôležitejšie

Na poľovanie idete preto, aby ste si ho poriadne užili. Preto nepodceňujete prípravu a potom sa vírusom Afrika nakazíte aj vy a budete sa sem chcieť neustále vracať.

 

Komentovať