Poľovačka v Namíbii ako darček pre otca

Pre množstvo poľovníkov je celoživotným snom poľovačka v Afrike. Aj môj otec, poľovník srdcom aj dušou sníval o možnosti poľovania v Afrike. Celý život trávil svoj voľný čas v lese a prírode. Nielen s puškou v ruke, ale často iba s ďalekohľadom na krku a so mnou či bratom pri sebe. Takto som sa aj ja dostal k poľovníctvu a láska k lesu, zveri a prírode vo mne narastala. Maximálne prepukla po dosiahnutí dospelosti a zložení skúšok na zbrojný preukaz a mojom prijatí k poľovníckemu združeniu.

Splnenie otcovho sna

poľovačka v namíbiiPo skončení školy som mal na poľovanie výrazne menej času, avšak moja láska určite nebola menšia. Čas som síce musel venovať už nie len práci, ale aj rodine a deťom. Napriek tomu som si aspoň občas našiel niekoľko hodín za mesiac a išiel s otcom na posed alebo do lesa.

Na jednej z takýchto poľovačiek sa mi otec priznal, že by chcel aspoň raz ísť poľovať do Afriky. Jeho vysnívanou trofejou bola zebra. Keď som sa ho spýtal prečo, tak mi odpovedal že nevie, ale od malička po tom túži.

Debatu som zahral do stratena a zmenil som tému rozhovoru. V hlave som už mal vďaka tomu darček na otcove blížiace sa jubileum. Hneď na druhý deň som volal bratovi a povedal mu môj návrh – poľovačka v Namíbii. Najskôr sa mu to zdalo príliš drahé a zbytočné, avšak ja som trval na svojom a rozhodol sa otcovi tento darček dať. Veď sa o nás celý život vzorne staral a ani ja ani brat sme neboli v situácii, kedy by nás to finančne zruinovalo.

Otcova poľovačka v Namíbii

poľovačka v namíbiiPo tom, ako sme otcovi dali na oslave náš darček, tešil sa ako malý chlapec. Hoci plánoval v tom období dovolenku s mamou, nakoniec to aj ona pochopila a vôbec nenamietala. Podľa mailov a smsiek, čo nám posielal z poľovačky v Namíbii, si to rozhodne užíval. Po jeho príchode sme pochopili čo sme spôsobili. Otec ulovil vysnívanú zebru, ale nakazil sa vírusom Afrika a hneď po príchode už plánoval ďalšiu poľovačku.

Tentokrát by som mal ísť s ním aj ja. Už teraz sa obávam, že budem ďalší nakazený týmto vírusom. Aspoň začínam mať ten dojem, na základe otcovho rozprávania, že poľovačka v Namíbii bude aj mojim uskutočneným snom.

Komentovať