Policajné putá – ich funkcie a využitie

V prvom rade policajné putá slúžia na obmedzenie pohybu človeka obrannými či bezpečnostnými zložkami ako sú policajti, vojaci či SBS službami. Putá sa skladajú z dvoch veľkých očiek, na ktorých sa nachádza malý zámok. Tieto dve očká sú potom spojené tvrdým materiálom, ktorý funguje ako reťaz. Po nasadení pút agresorovi, alebo útočníkovi sa otvorené očka zasunú a zaistia pomocou kľúča. Po nasadení pút, ktoré by mal mať útočník za chrbtom, by mal mať obmedzený pohyb rúk. Treba si však pripomenúť, že ani spútaný človek nie je úplné imobilný. Takého to človeka treba mať pod neustálym dohľadom, aby ste sa vyhli komplikáciám.

policajné putá

Policajné putá sa hodia aj ako osvieženie partnerského vzťahu.

Policajné putá a ich využitie pri večerných hrách

Ak máte radi tento typ večerných hier, tak putá sú tým správnym doplnkom do vášho nočného inventáru. Ako na to? V prvom rade bude treba spraviť sexy atmosféru to už je na osobnom uvážení čo vášho partnera vzrušuje. Po takejto chvíľke mu zaviazať očí šatkou s príjemného materiálu! Po tomto už je na vás ako sa rozhodnete či ho pomocou pút spútate alebo pripútate o posteľ. Toto už nechávame na vlastnom uvážení. Ale veríme, že aj takýto typ vzrušenia sa oplatí aspoň raz vyskúšať v živote, alebo pravidelne?

policajné putá

Policajné putá zabraňujú kriminálnikom v pohybe.

Policajné putá a ich história

Podľa materiálu, z ktorého sú vyrábané, poznáme 2 základne typy pút. Prvým a zároveň najpoužívanejšími sú oceľové putá, ktoré môžu byť vyrobené z uhlíkovej ocele, nehrdzavejúcej ocele, hliníka alebo syntetických polymérov. Prvý krát bol tento typ pút použitý v roku 1933 kráľovskou horskou kanadskou políciou. Slúžili ako obmedzovací a preventívny prostriedok, ktorý mal zabrániť kriminálnikom v pohybe, a hlavne aby sa nemohli dostať k zbrani policajta. Druhým typom pút sú plastové alebo zip pásiky. Takýto typ je vyrobený z plastového materiálu, ktorý sa natiahne na spojené ruky a utiahne. Zúbky na takejto páske zabránia pohybu, ktorý by ich vedel uvoľniť. Tieto pásky sa používajú aj na iné rôzne účely okrem zabránenia pohybu.

Komentovať