Pokladnička nie je určená len pre deti

Dospievanie a výchova detí určite nie je len prechádzka ružovou záhradou. Najmä ak patríte k rodičom, ktorí nemajú predošlé skúsenosti, nikdy si nemôžete byť istý správnosťou rozhodnutí. Okrem iného je dôležité viesť naše ratolesti k hospodáreniu a rozumnému utrácaniu peňazí. Pokladnička je veľmi dobrý spôsob, pomocou ktorého sa deti naučia peniaze si viac vážiť. Avšak nie je len pre deti, hodí sa aj na peniaze z dovoleniek, ktoré vám zostali a neoplatí sa ich znova zamieňať za domácu menu.

pokladnička

Vtipná pokladnička na všetky vaše drobné.

Pokladnička s počítadlom

Ak sa povie slovo pokladnička, zrejme väčšina z nás si predstaví klasické keramické prasiatko. Peniažky sa do neho sypú, deti nedočkavo hrkajú prasiatkom, aby počuli jeho obsah. Ak sú jedného dňa presvedčené, že je v ňom už dosť našetreného, rozbijú ho a za peniaze si kúpia niečo pekné, napríklad oblečenie. Áno, to je klasický dizajn, tak nejako vyzerala pred mnohými rokmi. Dnes je však moderná doba, technológie pokročili a aj pomyselné gesto rozbitia prasiatka už nemusí byť nutné. Vedeli ste, že existuje pokladnička s počítadlom? Táto je vhodná na prípady, kedy do nej vhadzujete skutočne len drobné, kovové peniaze. Započíta všetky korunky, a tak majú deti prehľad o jej obsahu. Dokonca aj jej priesvitné prevedenie poskytuje náhľad dovnútra. Nie je teda nutné nič rozbíjať. Potrebuje len klasické tužkové baterky, a je absolútne nenáročná na údržbu.

pokladnička1

Klasická pokladnička v tvare prasiatka.

Na rôzne meny

Fantastickou vecou je pokladnička na rôzne meny. Tento vynález je síce drobný, no aj tak poteší, pretože rieši hneď niekoľko problémov. Ani vy už neviete, kam ste dali liekovku s drobnými, ktorú ste mali odloženú z dovolenky v Prahe? Alebo sa vám zapatrošila krabička či obálka s drobnými z výletu v USA? S touto budete mať všetko na jednom mieste a vždy pripravené. Obsahuje niekoľko priehradiek, vďaka ktorým budete do nej môcť pridať aj doláre, české koruny, eurá, poľské zloté či kuny a ďalšie, ktoré vám ostali. Je samozrejmé, že nepôjdete za každým do banky aby ste rozmenili posledné ,,korunky“, ktoré vám ostali vo vrecku. A práve na tento prípad je táto pokladnička ako stvorená.

Komentovať