Pohovky, jeden z najmultifunkčnejších druhov nábytku

Koľkým z vás sa už prihodilo, že ste pri pozeraní večernej komédie zaspali a prebudili sa nasledujúce ráno?  Prišla k vám neočakávaná návšteva a chce ostať na noc? Nevadí, máte predsa pohovku, na ktorej sa môže zložiť. Pozvali ste partiu kamarátov na večeru, no za kuchynským stolom nemáte dostatok miesta? Žiaden problém, veď na pohovku sa pomestia všetci! Vyskytla sa vám iná neočakávaná situácia?  Žiaden stres, naše pohovky nám vždy kryjú chrbát.

Pohovka na spanie

Rozkladacia pohovka NIKA je určená na sedenie a aj na spanie.

Máte domáceho miláčika? Na výbere materiálu vašej pohovky záleží

Pokiaľ ste jedným z milovníkom psíkov či mačiek, voľba materiálu vašej pohovky je na prvom mieste. Dôvody sú hneď dva, prvým je životnosť vašej pohovky a druhým ušetrenie času pri odstraňovaní chlpov z nej. Aj napriek tomu, že semišový povrch je veľmi príjemný na dotyk, je taktiež jedným z tých povrchov, do ktorého sa srsť z vášho miláčika doslova zapichne a následne strávite hodiny na jej odstránení, preto je pre týchto majiteľov vhodnejšie vlastniť pohovku skôr z materiálu ako brúsená alebo eko koža, tkanina či kvalitné látkové čalúnenie. Pamätajte, že s dobrým výberom materiálu šetríte svoj čas a v konečnom dôsledku aj samotnú sedačku.

Rozkladacia pohovka s úložným priestorom

Dizajnová rozkladacia pohovka s úložným priestorom v ružovo-sivom poťahu.

Nad štýlom pohovky sa treba dobre zamyslieť

Niekedy to s výberom nábytku, či už išlo o záhradný nábytok, bytové doplnky, dekorácie alebo iné vybavenie bolo skutočne jednoduché. Z každého druhu nábytku boli na výber dva až tri varianty, kde dnes na trhu nájdeme toľko rôznych štýlov a dizajnov, až sa nám zatočí hlava. Pri samotnom výbere sa najprv musíte dobre zamyslieť, na čo budete pohovku využívať. Mávate časté návštevy ostávajúce na noc? Potom je na mieste zvoliť kompatibilné či rozkladacie pohovky. Nachádza sa vo vašej obývačke často väčší počet ľudí? V tomto prípade siahnite po rohovej, priestrannejšej pohovke, kde sa usadí každý. Ste typ človeka dávajúci prednosť radšej nábytku, ktorý ušetrí miesto, no v prípade potreby sa zmení na užitočného kamaráta v núdzi? V tejto situácii je výhodou obrátiť sa na rozkladacie kreslo, ktoré zaiste splní všetky vaše predstavy.

Rohová pohovka

Ak sa nachádza vo vašej obývačke často veľa ľudí, rohová pohovka bude pre vás tým správnym riešením.

Poznáte už tohtoročné trendy?

Keďže každý rok stále prináša niečo nové nie len vo farbách, ale aj samotných štýloch, ani tento rok nebude ničím odlišný. V roku 2017 máte na výber dokonca z dvoch farebných škál. Pokým predošlý rok vo veľkom obhajoval chladné tóny bielej farby a pastelovú kombináciu ružovej a modrej, tento rok sa snaží ladiť s prírodou, preto by v žiadnom modernom interiéry nemala chýbať zelená farba. Druhou možnosťou z farebných trendov tohto roku je vcelku širší výber z palety metalických farieb. Tie onedlho preberú miesto súčasným pastelovým odtieňom a nahradí ich metalíza v podobe kovov a vesmíru. Či už sa teda rozhodnete pre prírodnú zelenú alebo tajomnú kovovú pohovku, jedno je isté, s trendami na tento rok ste to určite vyhrali!

 

 

Komentovať