Pohodlné topánky

Pre ľudí je dnes vzhľad veľmi dôležitý a tak míňajú nemalé peniaze na to, aby vyzerali čo možno najlepšie. Dámska móda je o niečo pestrejšia, no ani tá pánska za ňou nezaostáva. Ženy aj muži investujú do trendy oblečenia, nosia účesy podľa najnovšej módy, udržiavajú si postavu a aby oklamali svoj vek, nakupujú kvalitnú prírodnú kozmetiku. Mnoho ľudí si okrem iného potrpí na dobrej obuvi. Koniec koncov, na nohách trávime väčšinu dňa a tak si zaslúžia, aby boli naše topánky pohodlné. Kvalitná obuv nesmie tlačiť, musí byť dostatočne široká a vyrobená by mala byť z odolného a priedušného materiálu – najlepšie z pravej kože.

topánky

Pohodlné módne topánky

Topánky z kože

Naozaj kvalitná topánka je taká, v ktorej chodíte celý deň a ani večer vás nohy nebolia. Dnešný výber obuvi je síce široký, no dovolila by som si tvrdiť, že prinajmenšom 70% topánok je nekvalitných a ich kúpa je doslova stratou peňazí. Najlepšia obuv je vyrobená z pravej kože, pretože koža je prírodný materiál, ktorý je vzdušný a dokonale sa prispôsobí chodidlu. Kožená obuv vydrží niekoľkonásobne dlhšie než bežné topánky vyrobené z menej kvalitných materiálov. Čo ale mnoho ľudí podceňuje, je starostlivosť o ne. Kúpiť kvalitné topánky neznamená, že vám vydržia dlhé roky bez toho, aby ste sa o ne starali. Koža potrebuje hýčkať! Impregnácia je samozrejmosťou, no kožené topánky potrebujú občas aj nakrémovať, preleštiť, vyvetrať či napnúť na napinák, aby sa časom nezdeformovali.

topánky

Aj obuv s vysokými podpätkami môže byť pohodlná a kvalitná

Topánky treba skúšať

Neverte veľkostiam, ktoré udávajú výrobcovia. Čo značka, to iné číslovanie a tak sa vám môže ľahko stať, že hoci bežne nosíte číslo 38, zrazu vás tá 38-čka bude tlačiť alebo sa vám bude topánka vyzúvať. Obuv treba skúšať! A nie len jednu, ale obidve. Vaše nohy vám možno pripadajú rovnaké, no pravdepodobne je jedna z nich o pár milimetrov dlhšia. Obujte si topánku a poprechádzajte sa v nej po predajni. Tlačí? Tak ju nekupujte! Topánka sa určite časom nepoddá. Cítite sa v nej nepohodlne? Vyzujte ju a vráťte! Zdá sa vám nekvalitná, či nejako poškodená? Vrátiť a hľadať inú predajňu! Najmä pri detskej obuvi dbajte na pohodlnosť a kvalitný materiál a nezabúdajte nechať minimálne 0,7 cm nadmerok, aby mali pršteky miesto a vy ste nemuseli kupovať nové topánky každý druhý mesiac.

Komentovať