Podľa čoho si vybrať ten správny TV stolík?

Televízny prijímač je už asi súčasťou každej domácnosti, v niektorých je ich dokonca aj viac. Aj keď miesto televízneho stolíku môžeme použiť aj obyčajnú komodu, skrinky, či dokonca na seba naskladané prepravky. Prepracovaný TV stolík s úložným priestorom je rozhodne vhodnejším riešením do každého bytového priestoru.

TV stolík by nemal chýbať v žiadnej obývačke.

Na svoj televízny stolík si často umiestnime najmodernejší model televízie s DVD prehrávačom alebo Hi-Fi súpravu. Preto by sme si ho mali vyberať obozretne a s ohľadom na naše potreby a priestorové možnosti. Široké aj úzke stolíky pod televízny prijímač bývajú často súčasťou sektorového nábytku. Pri výbere obývacej steny nás však obmedzuje jej veľkosť. Ak má vaša zostava nábytku do obývacej izby len úzky stolík, s veľkou plazmovou obrazovkou či domácim kinom sa môžete rozlúčiť.

tv-stoliky

Tv stolíky do každej obývačky

Široký alebo užší TV stolík?

Dostatočne široké stolíky pod televíziu poskytujú primeranú vzdialenosť od steny aj pre staršie modely televízorov. Široké TV stolíky s miestom pre audio / video vám umožnia postaviť k televízii aj video alebo DVD prehrávač, prípadne Hi-Fi vežu či dokonca obľúbené štýlové svietidlá alebo vintage gramofón. Kvalitne vypracovaný široký televízny stolík býva spravidla pevný a stabilný.

tv-stoliky-2

TV stolík s dostatočným úložným priestorom

Ak máte kvalitný televízny stolík s úložným priestorom, budete mať kde uskladniť ovládače, baterky do nich, DVD s filmami, časopisy a rôzne príručky a ďalšie veci, ktoré patria k výbave pravidelného TV diváka. Model s policami a dvierkami umožní schovať tieto predmety tak, aby vám neprekážali. Ak chcete naopak vyvolať dojem vzdušnosti a odľahčiť priestor v izbe, vyberte si kovový TV stolík so sklom. Lacné TV stolíky z drevotriesky sú výhodnou investíciou, pretože sa ľahko udržujú  a vďaka rôznorodým farebným prevedeniam nie je ťažké nájsť práve taký, ktorý zapadne do vášho bytového interiéru. Drevené stolíky z masívu pôsobia robustnejšie, dodajú obývačke väčšiu útulnosť a majú tiež zvýšenú odolnosť a nosnosť.

Komentovať