Počas jesenného upratovania nezabudnite ani na čistenie fasád

Spolu s príchodom jesene sa mnohokrát púšťame aj do veľkého upratovania nášho domu. Dôkladne poupratujeme a vyčistíme celý interiér, pustíme sa aj do umývania okien či pripravujeme záhradku pomaly na zimu. Naplánovali ste si tieto činnosti aj vy na najbližšie týždne? Potom je tu jedna vec, na ktorú by ste určite tiež mali myslieť – čistenie fasád.

čistenie fasád

Zväčša už za päť rokov sa zvykne usadiť na fasáde toľko prachu a nečistôt, že vaša fasáda zrazu nevyzerá vôbec tak, ako keď bola úplne nová. Ak máte pocit, že je vaša fasáda znečistená, prípadne sú na nej fľaky či dokonca plesne a riasy, prichádza ten správny čas na čistenie fasád. Ako na to?

Je svojpomocné čistenie fasád správne riešenie?

Ak sa chcete do čistenia fasád pustiť svojpomocne, je tu zopár vecí, ktoré by ste mali zvážiť. V obchodoch sú síce už voľne dostupné rôzne čistiace prostriedky určené práve na fasády a tak by sa mohlo zdať, že vám na čistenie bude stačiť prostriedok a vysokotlakový čistič. Nie je to však úplne tak.

Na čistenie fasády by ste totižto mali mať okrem prostriedku a vapky aj skúsenosti. V opačnom prípade, pri nesprávne zvolenom čistiacom prostriedku či spôsobe čistenia, vám hrozí, že svoju fasádu nenávratne poškodíte. Ak teda nechcete riskovať poškodenie svojej fasády a s tým spojené vysoké finančné náklady na jej opravu, potom vám odporúčame obrátiť sa na firmy, ktoré sa čisteniu fasád venujú profesionálne.

cistenie fasad

Koľko ma bude stáť profesionálne vyčistenie fasády?

Ak sa obávate, že profesionálne čistenie fasád vás bude stáť omnoho viac peňazí, než keby ste sa do toho pustili svojpomocne, potom vás zrejme prekvapíme. Cena za profesionálne čistenie fasád sa totižto pohybuje už od 3,8 eura za meter štvorcový, čo sa vzhľadom na konečný výsledok určite oplatí. Nielenže tak zabránite poškodeniu svojej fasády, ale výsledný efekt bude presne taký, aký potrebujete a navyše ušetríte aj svoj drahocenný čas.

Komentovať