Plavba loďou k prímorským destináciám jednoducho patrí!

Plavba loďou

Plavba loďou je atrakcia plná zábavy

Ak sa vyberiete na dovolenku k moru do ktorejkoľvek krajiny, určite tam nechýba bohatá ponuka fakultatívnych výletov spojených s návštevou zaujímavých miest, historických pamiatok či iných atrakcií v okolí a úplnou samozrejmosťou býva v prímorských destináciách aj vyhliadková plavba loďou.

Z vlastnej skúsenosti vám môžem s istotou povedať, že plavbu loďou sme ešte na žiadnej dovolenke nevynechali a vždy pre nás patrí k mimoriadne obľúbeným výletom. Plavba loďou bola vždy skvelým a nezabudnuteľným zážitkom, či už to bola dovolenka na pobreží Costa Brava v Španiesku, kde sme obdivovali podmorský svet na výletnej lodi s priehľadným dnom, alebo plavba loďou v Chorvátsku spojená s kúpaním v romantickej  zátoke a vynikajúcim fish piknikom (celú plavbu nám naviac ešte spríjemňoval pán harmonikár krásnymi melódiami), alebo panoramatická plavba v tureckej Alanyi. Možností je na každej dovolenke skutočne veľa, stačí si len vybrať!

Plavba loďou a dovolenka v Chorvátsku

Chorvátske pobrežie je často označované aj ako slovenské more, pretože je nám veľmi blízke a každoročne tam trávi svoju dovolenku množstvo Slovákov. Chorvátsko je skutočne krásne, ale najviac mi k srdcu prirástla práve Istria, ktorá je síce severnejšie položená, ale ponúka mnoho čarovných miest a nádhernú prírodu. Plavba loďou je na Istrii veľmi lákavá, pretože ponúka nielen obľúbené fish pikniky či panoramatické plavby pozdĺž istrijského pobrežia (ktoré sú inak tiež úžasným zážitkom), ale aj čosi naviac, pretože práve z Istrie môžete absolvovať celodenný výlet rýchloloďou do Benátok, plavbu loďou do najkrajšieho zálivu Istrie – Limski Fjord alebo lodný výlet na ostrovy Brijuni.

plavba loďou

Rafting je o niečo adrenalínovejšou formou splavu

Plavba loďou aj so štipkou adrenalínu

Plavba loďou však nemusí byť vždy len príjemným a pokojným relaxom či rodinným výletom. Ak obľubujete skôr niečo náročnejšie a adrenalínovejšie ako len sedenie na palube vyhliadkovej lode, určite si užijete napríklad rafting na rieke Cetina v mestečku Omiš neďaleko Splitu. Práve v tejto krásnej lokalite sa nahrával aj obľúbený Winnetou.

Komentovať